úterý, 13 prosinec 2022 09:36

100.000 škole od společnosti Vitesco Technologies Doporučený

Napsal(a)
Zprava: Lukáš Rosůlek, Vladislav Sauer Zprava: Lukáš Rosůlek, Vladislav Sauer

V pátek 9. prosince 2022 předal ředitel firmy Vitesco Technologies Czech Republic s.r.o. v Trutnově pan Lukáš Rosůlek škole finanční dar ve výši 100 tisíc korun. Spolupráce trutnovské průmyslovky a firmy Vitesco se nadále prohlubuje.

Pan Rosůlek po předání daru představil žákům oboru Strojírenství - počítačová grafika a oboru Nástrojař firmu Vitesco v ČR i v zahraničí a seznámil je s výrobním programem firmy v Trutnově. Žáky dále seznámil s klíčovými časovými milníky postupné elektrifikace aut v ČR a EU v souvislosti se splněním emisních norem a zejména nadcházející normy EURO 7 a vizí firmy do nadcházejících let.

Po panu Rosůlkovi seznámila personalistka společnosti Tereza Vačkářová žáky s možnostmi absolvování praxe v jejich firmě v průběhu studia či uplatnění po jeho ukončení. Seznámila žáky také s programy pro podporu studentů středních a vysokých škol v průběhu studia, které firma nabízí. Možnosti spolupráce v průběhu studia na vysoké škole doplnila Lucie Gabrielová, která je v současnosti studentkou vysoké školy a ve firmě Vitesco se zapojila do dlouhodobé spolupráce s firmou prostřednictvím populárního trainee programu.

Na setkání byli odměněny malým dárkem čtyři žáci školy oboru Nástrojař a Elektrikář, kteří v minulém školním roce absolvovali odborný výcvik přímo na pracovištích společnosti.

Finanční dar bude využit na pořízení vybavení pro CNC obráběcí stroje.


 Článek v Trutnovinkách: Je to zdroj budoucích odborníků, chválí šéf Vitesca trutnovskou průmyslovku

Lukáš Rosůlek na Linkedin napsal:

Z dlouhodobé spolupráce s místní Střední průmyslovou školou v Trutnově mám opravdu velkou radost. V našem závodě totiž zaměstnáváme nemálo absolventů, kteří k nám přijdou právě z trutnovské průmyslovky. Jsou opravdoví profíci v oboru a často se u nás vypracují až na manažerské pozice jako je šéf výroby. A právě proto každoročně studenty školy navštěvuji. Tato návštěva je pro mě trochu srdeční záležitost. Studenti mě neustále něčím překvapují a ani letošek nebyl výjimkou. Jejich zapálení a zájem ve strojírenském a průmyslovém oboru je obrovský a už teď z nich srší budoucí potenciál. Nezapomínejte, že kde je vůle, tam je cesta. A já se těším na další nové kolegy a kolegyně!


Logo Vitesco Technologies Czech Republic s.r.o.

Společnost Vitesco Technologies Czech Republic s.r.o. v Trutnově je s více než 2 000 pracovníky (z toho téměř 100 absolventů naší školy) nejvýznačnějším zaměstnavatelem v Trutnově. Umožňuje studentům absolvovat odborný výcvik nebo výrobní praxi přímo ve firmě, prázdninové brigády, exkurze, účastnit se programů po podporu žáků.

Každoročně škole poskytuje finanční dar ve výši Kč 100 000,- na pořízení vybavení odborných učeben.

V minulých letech tak podpořila pořízení 3D tiskáren, pořízení robotů FANUC, pořízení vybavení do strojírenské laboratoře, a další. Společnosti rovněž škole darovala „trenažér výrobní linky“, na kterém se žáci učí programovat výrobní zařízení obdobně jako v reálném pracovním prostředí.

V roce 2016 společnost obdržela na základě nominace naší školy ocenění v projektu „Škola firmě, firma škole“. Projekt vyhlašuje Královéhradecký kraj spolu s Krajskou hospodářskou komorou a ocenění je uděleno za příkladnou spolupráci školy a zaměstnavatelů (více v článku „Proměněná nominace školy - mimořádné ocenění společnosti Continental Trutnov“).

Události

Žádné události

Novinky e-mailem

Přihlaste se k zasílání novinek nebo informací o přijímacím řízení.

Přihlásit se

Kontaktujte nás