Petr Králík již několik let působí ve firmě KASPER KOVO, kde se přes pozice projektového manažera a vedoucího výroby dostal na současnou pozici vedoucího svářečské školy. Záliba v technice už od dětství přirozeně vedla ke studiu na technické škole. Na SPŠ Trutnov se rozhodl pro studium oboru Elektronických počítačových systémů.

Michal Glaser a Štěpán Novák, NGIT se věnuje rozsáhlému oboru IT. Od tvorby webových stránek, přes grafické práce, až po servis počítače.

Strojař, který za 14 měsíců v práci navštívil většinu zemí Evropy ať už pracovně nebo na dovolené, podíval se na exotické ostrovy a je s projektem na pozici technické podpory prodeje 5 měsíců v Číně.

Věnoval se biketrialu, startoval i na mistrovství světa! Ale pak propadl kulturistice a fitness stylu života, který se posléze stal také jeho pracovní náplní a dnes vyrábí posilovací zařízení a vybavení pro fitness centra na míru pod značkou VAS-Construct.

„Na začátku studia na střední průmyslové škole by mě ani nenapadlo, že se mi díky němu otevřou dveře do světa,“ přiznal Vlastimil Vykus, programátor řídicích systémů v ABB Trutnov. Jaká byla jeho pracovní kariéra, jaké země při projektech navštívil a bez čeho by se při práci neobešel, to vše prozradil v následujícím rozhovoru.

Vyučený Nástrojař, který využil svého vzdělání v podnikání a založil produkci originálních českých hlavolamů se kterými se dostal až k zakázkám na upomínkové předměty Škoda Auto nebo finále Fed Cupu. Psal o něj např. i magazín Forbes.cz a získal 2. místo v soutěži ŽIVNOSTNÍK ROKU 2013 Královéhradeckého kraje.

Technici se v životě nemusejí zabývat pouze technikou. Pokud se technik dokáže odpoutat od detailu, může se v manažerské roli stát pro firmu velikým přínosem, jelikož si dokáže představit daleko širší dopad jeho rozhodnutí. V ABB jsem měl vždy silnou podporu svých vedoucích a bez nich bych těchto úspěchů nemohl dosáhnout.

Šimon Vaníček (1999) sice se sportem začínal v atletické přípravce Loko Trutnov, brzy ale přesedlal na kolo a cyklistice se v několika podobách věnuje dodnes. Stal se Mistrem České republiky v cyklokrosu, v celkovém hodnocení Českého poháru obsadil 2. místo, startoval na mistrovství světa i Evropy a v závodech světového poháru.

.

Mistryně světa a 1. vicemistryně Evropy v mažoretkovém sportu, ve třídě velmi oblíbená, ochotná pomoci ostatním žákům ve třídě, s jistou nadsázkou lze říci také manažerka třídy, po studiu na vysoké škole s právním zaměřením by se ráda stala notářkou.

Se svými znalostmi angličtiny dokázal v okresním kole porazit i soupeře z gymnázií a v kraji vybojoval 5. místo. Školu úspěšně reprezentoval ve fotbale a po celou dobu studia na SPŠ Trutnov vždy prospěl s vyznamenáním, kromě sportu a angličtiny ho baví počítačové sítě a má velmi dobré předpoklady po skončení středního vzdělání absolvovat úspěšně vysokoškolské vzdělání.