Novinky - Blog

Ve středu 20. 9. 2023 na atletickém stadionu v Trutnově naše družstvo vybojovalo 1. místo v již 41. ročníku okresního kola v atletice mezi středními školami.

Vstup do školního prostředí může pro prváky znamenat velkou výzvu, plnou očekávání a obav z neznámého. Proto je tak důležité, aby se noví žáci cítili vítáni, bezpečně a aby se rychle adaptovali na novou životní etapu.

V minulém školním roce se mezi mimoškolními aktivitami na naší škole objevil Podnikatelský kroužek, který je určen pro všechny zájemce, kteří se chtějí dovědět, jak pracovat s financemi a také jak rozvíjet své podnikatelské umění. Při setkáváních se účastníci také seznámili s finanční gramotností, která je v naší společnosti stále ne v úplně přijatelné „kondici“.

pondělí, 18 září 2023 12:35

Seznamovačka Na Nivách

Nový kolektiv si vždy zaslouží pozornost, proto se studenti 1. ročníku oboru Strojírenství - počítačová grafika vydali druhé zářijové pondělí do trutnovského Střediska volného času Na Nivách, kde pro ně tři zkušení lektoři připravili báječný program.

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) v září 2023 zveřejnilo souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek za jarní zkušební období roku 2023. Naši maturanti dosáhli ve společné části (didaktické testy) na úspěšnost 90,6 %, tj. o 6,7 % více než celkový průměr všech škol.

pátek, 15 září 2023 10:35

Ohlédnutí za prázdninami

I v průběhu letošních prázdnin se uskutečnily akce zlepšující stavební stav budov školy či prostředí a vybavení učeben.

čtvrtek, 14 září 2023 10:35

Erbenova Kytice nejen v knize

Již během prvních dvou školních týdnů vyrazily dvě skupiny našich studentů ze studijních oborů Slaboproudá elektrotechnika, Elektronické počítačové systémyInformatika a management opět do divadla. A zážitek to byl zcela nevšední!

Naše škola tak jako jedna z mála odborných středních škol v regionu disponuje vyspělou technikou v oblast obrábění na CNC strojích. V červnu došlo k dalšímu zkvalitnění v této oblasti zakoupením nového řízení pro dva CNC stroje.

pondělí, 03 červenec 2023 09:52

Pozorování síly živlů

Studenti 2. ročníku oboru Elektronické počítačové systémy se v posledním týdnu školního roku vydali pozorovat sílu živlů.