Z naší školy se účastnili dva žáci: v kategorii 2D Daniel Hrnčíř, v kategorii 3D modelování Jan Sládek (oba 4. ročník oboru Strojírentví – počítačová grafika). Soutěžit se začalo již v pátek odpoledne po příjezdu do místa konání soutěže.
Úkolem v kategorii 2D bylo v limitu 60 minut bezchybně překreslit šest výrobních výkresů sestavy pístového kompresoru – předloha obsahovala výkresy: klikové skříně, klikového hřídele, ložiskového stojanu, držáku ložiska, válce a pístu (včetně kót, tolerancí tvaru a polohy) – pro představu čtenáře kompletní zadání soutěže. Daniel Hrnčíř se v konkurenci 19 soutěžících umístil na 14. místě.
V kategorii 3D modelování bylo úkolem vymodelovat některé díly modelu jednostupňového odstředivého čerpadla a jeho pohonu, sestavit vše (s použitím připravených dílčích modelů) do výsledného funkčního celku. Sestava obsahovala 18 částí, 4 součásti bylo nutné pro další postup vymodelovat (pro představu náročnosti je k nahlédnutí kompletní zadání soutěže). To vše opět v časovém limitu 60 minut. V této úloze se Jan Sládek umístil mezi 21 účastníky na vynikajícím 3. místě.
V kategorii 3D tisk měl dvoučlenný tým (složený losováním) za úkol vymodelovat, vytisknout ve 3D funkční model mostní příhradové konstrukce, délka mostu 400 mm (styčníky z plastu, jednotlivé pruty ze špejlat). Tato disciplína probíhala v pátek odpoledne a končila v sobotu dopoledne (noční doba byla vyhrazena tisku). Vytvořené modely jsou na připojené fotografii, hodnotila se nosnost navržené konstrukce (vítěz: 15,5 kg). Součástí soutěže byl také velmi zajímavý doprovodný programu – exkurze do výrobních hal firmy Latecoere Czech Republic, Praha – Letňany (výroba komponent pro letadla Airbus, Embraer, Boeing).
Oba soutěžící vzorně reprezentovali SPŠ Trutnov a prakticky prokázali nadstandardní úroveň získaných uživatelských dovedností při používání programů Autodesk.