pátek, 02 únor 2018 07:34

Třetí vítězství v řadě v mezitřídní kopané pro

Napsal(a)
Třída 4. IT Třída 4. IT

V pátek, 26. ledna 2018, se uskutečnilo finále v mezitřídní kopané „O putovní pohár ředitele školy“, ve kterém se třídě 4. IT podařilo potřetí za sebou zvítězit a přepsat tak historii v počtu získaných vítězství za sebou v této soutěži na SPŠ Trutnov.

Do finálových zápasů postoupily třídy:

Družstva byla rozdělena do dvou skupin, ze kterých dvě nejlepší postoupila do superfinále. Ve skupinách se hrálo systémem „každý s každým“. Ukázalo se, že letošní jubilejní 15. ročník turnaje je velmi vyrovnaný.

Ze skupiny A postoupilo družstvo 3. A, o druhém postupujícím rozhodlo při stejném zisku bodů až lepší rozdíl branek ve prospěch třídy 2. B na úkor 2. A.

Ve skupině B potvrdili úlohu favorita žáci ze 4. IT, když jen v úvodním zápase s třídou 2. ST ztratili bod za remízu 1:1 a zisk dvou bodů se jim podařil díky úspěšnému penaltovému rozstřelu. Zbývající dva zápasy však zvládli dobře. Druhým postupujícím bylo družstvo z 1. EP, kteří při rovnosti bodů i skóre předčili 2. ST ve vzájemném zápasu, který vyhráli 1:0.

Superfinále již bylo jednoznačnější a studenti 4. IT si již nenechali ujít vítězství, když porazili jednoznačně všechny týmy. Pomohlo jim k tomu nejen výborná technika a sehranost hráčů, ale i cit pro góly nejlepšího střelce turnaje, Matěje Kalhouse (dal 8 branek ve finále). Tímto vítězstvím dosáhli kýženého třetího prvenství v řadě, což se nepodařilo v historii soutěže žádnému týmu.

Blahopřejeme!!!

Překvapením se stalo druhé místo žáků 1. EP, s kterými se před turnajem moc nepočítalo. V jejich týmu byl také druhý nejlepší střelec finále, Pavel Meliš se 6 vstřelenými góly.

Ze třetího místa se nakonec radovala 3. A. Smutní byli hráči 2. B, kteří obsadili nakonec 4. místo. Jejich brankář, Matěj Hofírek, se totiž v začátku turnaje zranil a dohrával finále se sebezapřením. Po zásluze získal ocenění nejlepšího brankáře turnaje. Na závěr předal ředitel školy, Ing. Vladislav Sauer, pohár vítězům a věcné dary pro nejlepší čtyři týmy.

Garanti soutěže, Karel Čichovský a Jaroslav Mareš děkují všem účastníkům za bojovné výkony a pořadatelům za odvedenou práci.