Po příjezdu do Brna do areálu výstaviště si zakoupili studenti vstupenku a ve skupinkách se dle zájmu rozešli do pavilonů G1 a G2, ve kterých se mohli orientovat podle katalogu.
Každý student měl možnost osobního setkání se zástupci a především se studenty jednotlivých vysokých škol, mohl získat přehled studijních příležitostí, informace o přijímacím řízení a podmínkách studia, podrobný katalog s kontakty, termíny podání přihlášek a přijímacího řízení.
Vystavovatelé se snaží každý rok přinést něco nového v přístupu k zájemcům a co nejvíce a nejzajímavěji jim přiblížit náplň studia jednotlivých oborů.
Nerozhodní studenti mohli rovněž zdarma využít poradenství při výběru studijního oboru v poradenském servisu a testovacím centru a všichni se mohli zúčastnit přednášek jednotlivých vysokých škol v pavilonu G2.
I pro letošní ročník byly připraveny pro účastníky doprovodné programy pod názvem Věda pro život, v jejichž rámci se představili jednotlivé VŠ a jejich studenti či pracovníci s projekty, na nichž během studia pracují či pracovali.
V tomto roce bylo na veletrhu zastoupeno více než 260 fakult českých i zahraničních vysokých škol a univerzit, které nabízely kolem 10.000 studijních oborů.
Studenti mohli u stánků jednotlivých vysokých škol obdržet materiály o studijních oborech jak v tištěné podobě, tak na CD. Zájem byl i informace týkající se práce či studia v zahraničí.
Studenti naší školy se zajímali především o studijní obory na ČVUT, VUT, Univerzitě Pardubice, Univerzitě Hradec Králové a Technické univerzitě Liberec. Na jedné straně o studijní obory informatiky, ale na druhé straně někteří i o studia humanitních oborů. Mezi našimi studenty jsou dle diskuzí v autobuse možná např. budoucí voják z povolání, grafik, tělocvikář, trenér, strojař, programátor, ale i ekonom, publicista.
Pozornost rozhodně taky přitáhla Univerzita obrany se svou prezentací výzbroje a vojenské techniky, ukázkami skupiny Commandos a boje zblízka MUSADO MSC. Někteří si i vyzkoušeli taktické a střelecké simulátory.
Studenti se ponejvíce zajímali u jednotlivých fakult o informace k podmínkám přijetí bez přijímacích zkoušek, zda ovlivní výsledky maturity rozhodnutí o přijetí, o ukázkové testy přijímacích zkoušek a informace o studijních programech v 1. ročníku daného oboru.
Kromě toho mnohé zaujaly informace ze stran různých institucí ohledně možnosti pracovat v cizině. Rozhodně se každý z účastníků začal zabývat vážně otázkou, co by vlastně po maturitě chtěl dělat dál – zda opravdu studovat či zvolit jinou alternativu.
Děkujeme také tímto Nadaci školy za příspěvek na dopravu ve výši 3.500 Kč.