čtvrtek, 30 květen 2024 12:18

Týden sportovně turistického kurzu na Zvičině

Ve dnech 20. 5. až 24. 5. se žáci druhých ročníků oborů Strojírenství - počítačová grafikaSlaboproudá elektrotechnika zúčastnili sportovně turistického kurzu na Zvičině.

Seznamte se, prosím, s deníčkem našeho kurzu:

V pondělí 20. 5. v 9.30 hod. společný odjezd autobusem do hotelu Zvičina (bývalých lázní z konce 19. století). Přechodné domovy zde nachází 40 žáků a 4 učitelé. Po skromném obědě a vyluštění zašifrovaných pokynů vyrážejí žáci na informační stezku po okolí. Naším cílem je kopec Zvičina. Vrchol Zvičiny leží v nadmořské výšce 672 m.n. Nachází se zde Raisova chata z roku 1891. V hezkém počasí dohlédneme i na Ještěd. Celý okruh kolem Zvičiny byl dlouhý asi 6 km. Krásně nám vyhládlo a po večeři se ještě sportovalo.

V úterý 21. 5. se probouzíme do pěkného počasí a čeká nás výlet a exkurze na přehradě Les Království. Les Království je údolní přehradní nádrž na řece Labe vystavěná v roce 1920. Od 1. 6. 2010 je národní kulturní památkou. Hráz je gravitační oblouková, zděná z královodvorského pískovce. Po příchodu na přehradu nás vítá pan hrázný Jakl. Pod jeho vedením probíhá komentovaná prohlídka koruny hráze a revizní chodby v hrázi. Pokračujeme prohlídkou okolí přehrady a po malém občerstvení odcházíme zpět na hotel, kde jsme si dali trochu opožděný oběd. Další aktivity nás čekají odpoledne. Paní učitelka Návratová uspořádala zápas mezi strojaři a elektrikáři ve hře zvané brännball. Jedná se o pálkovou hru, která se podobá softballu. V zajímavém zápase vyhrávají těsně strojaři. Večer lilo jako z konve, proto jsme zůstali na hotelu. Soutěžili jsme po skupinách o stavbu nejvyšší věže ze špaget. Také jsme vyzkoušeli naše kreslířské schopnosti.

Ve středu 22. 5. pořádáme sportovní den v okolí hotelu. Dopoledne probíhají netradiční soutěže ve skupinách. Odpoledne se uskuteční branný závod dvojic. Soutěž se konala na kratší, ale náročné trati v okolí našeho areálu. Na trati žáky čekalo plnění úkolů: hod granátem na cíl, zdravověda, střelba ze vzduchovky na pět terčů a u paní učitelky Fibikarové matematická úloha. Pak si berte na kurz matikáře... Večer se konala zajímavá přednáška pana učitele Švába na téma Arménie.

Ve čtvrtek ráno vstáváme o půl hodiny dříve a po snídani odcházíme na vlak do Bílé Třemešné. Po krátké jízdě vystupujeme v Borovnici. Prohlížíme si kopii vzácného sloupového větrného mlýna a pokračujeme směr hrad Pecka. Hrad Pecka je částečně zřícenina původně gotického hradu ze 13. až 14. století. Ze zachovalých ochozů je za dobrého počasí nádherný pohled na Krkonoše. Pan učitel Sedláček kupuje vstupenky pro zájemce o komentované prohlídky uvnitř hradu. Po zajímavé prohlídce odcházíme na výbornou zmrzlinu do místní cukrárny a poté odcházíme směr hotel Zvičina. Po dlouhé a celkem náročné cestě se vracíme v pořádku na večeři. Večer nás čeká loučení u táborového ohně a opékání špekáčků.

V pátek 24. 5. poslední den našeho pobytu, začíná tradičně snídaní. A teď honem na pokoje zabalit věci, svléknout povlečení a čekat na příjezd autobusu. Kurz plný zážitků končí.

Děkuji Vám kolegům za jeho zajištění.

Události

Žádné události

Novinky e-mailem

Přihlaste se k zasílání novinek nebo informací o přijímacím řízení.

Přihlásit se

Kontaktujte nás