středa, 05 červen 2024 10:39

Exkurze ve výrobně převodovek do tramvají

Dne 31. května 2024 navštívili žáci 1 ročníků oborů Strojírenství - počítačová grafikaElektrikář a 3. ročníku oboru Nástrojař strojírenský závod Wikov Hronov.

Exkurze se zúčastnilo celkem 44 žáků a 4 učitelé. Krátce po příjezdu nás paní personalistka paní Romana Brumlichová odvedla do společenského sálu. Zde se rozdělujeme na dvě skupiny a první skupina odchází pod dohledem technologa závodu na komentovanou prohlídku do výroby.

Druhá skupina měla představení společnosti, strategie, historie, produktů a strojového vybavení ve společenském sále.

Společnost Wikov Hronov se zabývá výrobou převodovek. Velkou část vyrobených převodovek tvoří kuželočelní převodovky pro tramvaje. Každá čtvrtá tramvaj na světě má převodovku z Wikova. Vyrábějí se zde i planetové převodovky. V současné době zde pracuje 364 zaměstnanců.

Během prohlídky procházíme kalírnou, kde je nepřetržitý provoz. Na závěr si na recepci prohlížíme historická vozidla značky Wikov 40, vyráběná v letech 1932–1937. Po vystřídání skupin se scházíme ve společenském sále, kde každý dostane malý dárek. Poděkujeme našim milým hostitelům a přistaveným autobusem odjíždíme do Trutnova. Zajímavá exkurze, kterou doporučuji i dalším třídám.

Události

Žádné události

Novinky e-mailem

Přihlaste se k zasílání novinek nebo informací o přijímacím řízení.

Přihlásit se

Kontaktujte nás