Liga výjimečných

O výjimečných studentech a absolventech SPŠ Trutnov.

čtvrtek, 11 květen 2017 08:15

Při Velké ceně Trutnova v silniční cyklistice škol padl rekord trati

Šimon Vaníček stanovuje nový rekord trati Šimon Vaníček stanovuje nový rekord trati

Již po jednadvacáté se pod názvem Velká cena Trutnova v silniční cyklistice – časovce do vrchu uskutečnila tato soutěž pro žáky základních a středních škol. I letos s podporou Královéhradeckého kraje jej zorganizovala Střední průmyslová škola Trutnov.

Na známé trati v Horním Starém Městě se startem v ul. K pěti bukům a cílem Za zámeckým vrchem v délce 2,4 km se závodilo v pátek, 5. května 2017. Tentokrát nám počasí zcela nepřálo, občas trochu sprchlo, ale závody proběhly bez problémů. Na účasti se ale předpověď deštivých dnů projevila, takže se nakonec dostavilo jen 38 cyklistů z 6 škol.

I tak ale byly vidět pěkné výkony a bojovnost na trati. V kategorii V – chlapci ze středních škol překonal celkový vítěz, Šimon Vaníček ze SPŠ Trutnov, svůj traťový rekord, který nově stanovil vynikajícím výkonem 6 min. a 15 vteřin. Proti loňskému roku se zlepšila o jednu minutu i Andrea Langová ze ZŠ R. Frimla a taktéž o jednu minutu zajela lepší čas Jana Leblochová ze ZŠ Komenského.

Gratulujeme nejen jim, ale všem zúčastněným za předvedené výkony a všem pořadatelům za perfektní práci.

Pro všechny účastníky bylo příjemné se v cíli občerstvit teplým nápojem a domácím koláčkem. Odměnou pro všechny závodníky byly pěkné ceny a pro nejlepší medaile a diplom. Ceny byly pořízeny  z dotace Královehradeckého kraje a také s přispěním hlavních sponzorů, jimiž byli Zdeněk Křížek – prodejna jízdních kol Trutnov a Opočenský – Vella Trutnov.

Kladem soutěže je také skutečnost, že nedošlo k žádnému zranění.

Na závěr chceme ještě poděkovat technickým službám Trutnov za pomoc při přípravě tratě.