Novinky - Blog

středa, 11 říjen 2023 10:09

Velká cena Trutnova v cyklistice ‑ časovka do vrchu 2023/2024

Uprostřed Adam Kohoutek (vítěz) Uprostřed Adam Kohoutek (vítěz) Samuel Kettner

27. ročník cyklistického závodu v časovce do vrchu pro žáky základních a středních škol, pořádala i tento rok Střední průmyslová škola Trutnov, Školní 101. Celkovým vítězem ze všech kategorií se stal Adam Kohoutek.

Závod proběhl na již tradiční trati v trutnovském lesoparku 5. 10. 2023. Počasí bylo tento rok pro závody ideální, a to se odrazilo i na účasti. Na start se tento rok postavilo celkem 73 závodníků na horských kolech v osmi kategoriích.

Odměnou nejlepším byly opět pěkné ceny, vzhledem štědrosti našich sponzorů i Královéhradeckého kraje jsme mohli dát ceny do desátého místa. I tentokrát závodník s nejhodnotnějším časem (po přepočtu) jako hlavní cenu získal kvalitní horské kolo. Tento ročník hlavní cenu získal vítěz kategorie III. Adam Kohoutek ze ZŠ Komenského. Vítězi kategorie V. Jakubu Hákovi hlavní cena unikla pouze o několik vteřin.

Sponzoři akce:

p. Křížek ‑ prodejna jízdních kol Trutnov

p. Opočenský ‑ Vella Trutnov ‑ Hlavní sponzor

O bezpečnost na trati se jako každý rok postaraly zdravotnice ze Střední zdravotnické školy Trutnov, která nám i tentokrát vyšla vstříc a zabezpečila zdravotní službu.

Velké poděkování patří také spoluorganizátorům akce z Olfin Car Ski Teamu, učitelům TV a žákům třídy 3. EP ze SPŠ Trutnov.