pátek, 19 květen 2017 12:40

Trutnovská průmyslovka pořádala Velkou cenu Trutnova v orientačním běhu 2016/2017

Napsal(a)
Na startu Na startu Milan Rejmont

Dne 16. května 2017 se konal již dvanáctý ročník okresního kola v orientačním běhu základních a středních škol Trutnovska i z dalších okresů v Královéhradeckém kraji.

Velkou cenu Trutnova v orientačním běhu organizačně zaštiťují pedagogové ze Školního sportovního klubu Sprint při Střední průmyslové škole, Trutnov, Školní 101. Významnou pomocí bylo technické zabezpečení závodu členy oddílu orientačního běhu Lokomotiva Trutnov o.s. Závodilo se na mapě Zámecké skály v měřítku 1:10000. Celkem bylo postaveno 10 různých tratí, pro každou kategorii jiná – dle obtížnosti a délky s různými počty kontrol. Pro elitní závodníky byly připraveny speciální kilometrové okruhy.

Do závodu se prezentovalo celkem 185 závodníků z 15 škol a sportovních oddílů. Ve vložené soutěži příchozích si svoji trať proběhli trenéři, vedoucí a další příznivci tohoto sportu.

Nejlepší závodníci ve všech kategoriích obdrželi diplomy a drobné ceny a všichni startující dostali v cíli koláče, ovocné tyčinky a energetické nápoje.

Počasí se vydařilo a všichni byli spokojeni po příjemném odpoledni stráveném při sportování. Poděkování patří všem účastníkům, pořadatelům a sponzorům této sportovní soutěže.