úterý, 16 květen 2023 09:44

Průmyslovka jako partner firem na oslavách 30 let elektrotechniky

Napsal(a)

Dne 12. května 2023 se naše škola vedle velkých trutnovských firem z oblasti elektroprůmyslu aktivně zapojila do oslav 30 let elektroniky v Trutnově.

Centrem oslav bylo Krakonošovo náměstí v Trutnově, kde tyto firmy měly prezentační stánky. Naše škola se prezentovala největším stánkem a návštěvníkům jsme předvedli technologii 3D tisku, výukový model chytré domácnosti, který žáci v rámci výuky programují, několik výrobků z elektrotechniky – autíčka se senzory, lampičku, světelnou kostku a další výrobky. Většinu výrobků žáci sami vyrobili z pomocí 3D tisku a dalších technologií na výrobu tištěných plošných spojů a nakonec naprogramovali v rámci výuky nebo kroužků a soutěží. Návštěvníci si také mohli na velkém panelu zahrát legendu her Tetris, vyrobenou a naprogramovanou opět žáky v rámci kroužku.

Ti nejmenší návštěvníci si u našeho stánku mohli s pomocí našich žáků sestavit klíčenku, solární autíčko a odnést si ho s sebou nebo si zasoutěžit ve šroubování různých velikostí šroubů na čas. Některým z nich udělal radost i samotný nafukovací balónek.

A proč zrovna naše škola byla partnerem oslav elektrotechniky? Jednak vyučujeme obory v oblasti elektro: Slaboproudá elektrotechnikaElektrikář a za druhé se všemi partnery, kteří se oslav účastnili velmi úzce spolupracujeme. Žáci absolvují ve firmách souvislou praxi, firmy finančně i materiálně podporují různé soutěže žáků nebo se také podílíme na přípravě či zvyšování kvalifikace zaměstnanců těchto firem formou různých školení např. programování PLC (programovatelný logický automat), pájení, programovaní v jazyce c# atd.

Události

Žádné události

Novinky e-mailem

Přihlaste se k zasílání novinek nebo informací o přijímacím řízení.

Přihlásit se

Kontaktujte nás