pátek, 27 listopad 2020 10:56

Počítačové sítě

Napsal(a)
Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek

Výuka počítačových sítí s mezinárodní akademií a pedagogy s praktickými zkušenostmi žáky baví a vychovává z nich správce sítí, odborníky na internet věcí, programování či kybernetickou bezpečnost.

Informační technologie a počítače už se dávno musí dělit na odborné specializace, protože zasahuje do mnoha oborů a skládá se z velkého množství technologických celků. Velkému rozvoji se těší i oblast počítačových sítí, které dnes používá každý z nás. Na naší škole se i díky specializovanému předmětu studenti přemění z běžných uživatelů na techniky, kteří porozumí principům přenosů dat mezi počítači, telefony a rozličnými chytrými zařízeními. Sítě, včetně jejich největší podoby – Internetu, jsou fenoménem současnosti a je potřeba tyto technologie nejen využívat, ale vyškolit i co nejvíc specialistů, kteří je navrhují, konfigurují a spravují.

K výuce využíváme kromě klasických metod i mezinárodní síťovou akademii Cisco, kterou studují miliony studentů po celém světě. Absolventům se otevírá i větší prostor na trhu práce, jelikož je velký zájem o správce sítí, odborníky na internet věcí, programování či kybernetickou bezpečnost. Vybavení síťovým hardwarem je ve škole na vysoké úrovni a žáci mají možnost teoreticky získané vědomosti vyzkoušet prakticky pod vedením zkušených pedagogů s využitím jejich zkušeností z praxe.

Obory, ve kterých se počítačové sítě na naší škole vyučují:

Zajímavé úspěchy našich žáků v oblasti počítačových sítí v soutěžích: