čtvrtek, 30 březen 2017 08:50

4. místo ve florbale v kraji bylo pro náš tým zklamáním

Napsal(a)
Družstvo florbalistů SPŠ Trutnov Družstvo florbalistů SPŠ Trutnov

22. března 2017 naše družstvo v Hradci Králové vybojovalo 4. místo v Královéhradeckém kraji středních škol ve florbalu pro školní rok 2016/2017. „Měli jsme navíc“, sdělil kapitán za zklamané družstvo.

Turnaje se zúčastnilo 5 nejlepších týmů Královéhradeckého kraje. Vylosovali jsme si skupinu s Gymnáziem Broumov a SPŠ, SOŠ a SOU Hradební Hradec Králové.

V prvním zápase po velkém boji přišlo vítězství nad Broumovem 1:0. Hradecká škola se našim hráčům zdála jako hratelná a zpočátku to tak i vypadalo. Náš výrazný tlak i množství střel však pro střeleckou impotenci našich borců skončil obdrženou brankou od soupeře. Přes veškerou snahu naše střelecká nemohoucnost pokračovala a zápas skončil výsledkem 0:3.

Bohužel jsme se nedokázali poučit ani v dalším utkání proti VOŠ a SPŠ Jičín, který přesto, že neměl ve svém středu tak výrazné individuality jako my, nás kolektivním výkonem rozdrtil 0:4.

Sen o finále a postupu do kvalifikace na celorepublikový turnaj se tím rozplynul. Přesto, že jsme si řekli, že odvezeme alespoň pohár za třetí místo, odveta s „Hradební“ se nám opět nevydařila díky prohře 0:1. Přispělo k tomu možná i zlomení nosu jednoho z našich hráčů, které rozhodčí nechali bez povšimnutí. Ostatně kromě prvního zápasu nám objektivně příliš nepřáli.

V turnaji jsme však výrazněji neuspěli hlavně z důvodu nepříliš optimálního výkonu našich nejlepších hráčů, kteří dokázali vyrobit školácké chyby a hlavně neměli střelecký den. Na výkonu se zcela jistě podepsalo i zranění, tahouna našeho týmu i nachlazení H. Jonáše. Přesto jeho výkon zastínil ostatní hráče a jedinou naši branku v turnaji dokázal vstřelit právě on.

Nezbývá nám než doufat, že příští rok vhodně doplníme tým a zúročíme zkušenosti získané tento rok a budeme hrát opět tak, jako při úspěchu v okresním kole.

Naši hráči tentokrát vůbec neměli chuť se k turnaji vyjadřovat, zklamání z promarněné příležitosti bylo velké. Za všechny alespoň komentář kapitána:

Leoš Koníř: ,,Kdybych řekl, že nejsme zklamaní, lhal bych. Laciné góly, neproměňování šancí, to vše je odpověď na to, proč jsme nepřivezli další pohár. Čtvrté místo v kraji možná nezní nejhůře, ale měli jsme jednoznačně na víc. Zklamání.“

Reprezentovali:

 • Filip Aixner
 • Jan Beneš
 • Jakub Drtina
 • Vojtěch Grametbaur
 • Hynek Jonáš
 • Adam Kaprál
 • Leoš Koníř
 • Filip Lar
 • Jan Mencl
 • Matěj Prokop
 • Vojtěch Rygr
 • Jakub Tichý
 • Jakub Veik
 • Dalibor Vlášek
 • Marek Weinelt

Konenčné pořadí:

 1. Biskupské gymnázium B. Balbína, Hradec Králové
 2. VOŠ a SPŠ, Jičín
 3. SPŠ,SOŠ a SOU Hradební, Hradec Králové
 4. SPŠ, Trutnov
 5. SŠZE a SOU CHMT, Kostelec nad Orlicí
 6. Gymnázium, Broumov