Novinky - Blog

čtvrtek, 07 březen 2024 12:15

Úspěšná obhajoba prvenství v okresním kole ve florbalu 2023/2024

Dne 5. 3. 2024 jsme vybojovali v okresním kole turnaje středních škol ve florbale 1. místo a zajistili si postup do krajského kola.

Turnaje se účastnilo celkem 8. týmu z trutnovského okresu. Jako loňský vítěz jsme byli nasazeni do skupiny B. Postupovali první dva týmy, další dva končili. Hrálo se ve skupinách každý s každým 1 × 12 minut.

Jako tradičně jsme si zkomplikovali situaci úvodní remízou s týmem, který pak ve skupině skončil poslední s jedním bodem od nás. Hráč Ondřej Hnízdil k tomuto zápasu řekl: „To je naše prokletí prvního zápasu. Vždy musíme dostat za vyučenou, aby nás to pořádně nakoplo do dalších zápasů“.

Další dva zápasy přes výraznou převahu v poli jsme oba vyhráli shodně 2:1.

Semifinále s druhým celkem skupiny A ze Dvora Králové si kluci pohlídali, soupeře opět přehrávali 2:0.

Finále se snaživým druhým postoupivším naší skupiny B ze Svatoňovic už ale bylo výrazně jednoznačné. Vítězství 4:1, přičemž branku jsme dostali v závěru zápasu z ojedinělého pokusu soupeře.

Turnaj byl celkově velice vyrovnaný. Trutnovský gympl, se kterým jsme se poslední roky přetahovali o prvenství, vypadl jako nasazený už ve skupině. Naše vítězství je o to cennější, že dvě třetiny týmu tvoří noví hráči z prvních ročníků a z toho čtyři rovnou v první pětce, která toho opět odehrála nejvíc. Ale i v druhé pětce máme výborné hráče a lavičku „leští“ kluci, kteří by jinde hráli první pětku. Všem třinácti borcům velká pochvala! „Přestože jsou v týmu tři ročníky hráčů a moc příležitostí na tréninky a sehrání se není, tak si tým perfektně od začátku sednul“, dodal k vítězství hráč Jan Fišera.

Dne 3. 4. 2024 nás tedy čeká krajské kolo, držte palce našemu skvělému novému týmu, ať se alespoň vyrovnají minulému, kteří jako „prváci“ postoupili do národního finále Subtera cupu.