středa, 04 březen 2020 07:22

3. místo v okresním kole ve florbalu 2019/2020

Napsal(a)
3. místo v okresním kole ve florbalu 2019/2020 Mgr. Jaroslav Mareš

19. února 2020 se šest týmů středních škol, zúčastnilo okresního kola ve florbale. Náš tým jako finalista posledních tří let byl nasazen do skupiny A. Systém turnaje byl opět takový, že umožňoval i poslednímu týmu skupiny turnaj vyhrát.

V prvním zápase nás čekala SŠIS ze Dvora Králové nad Labem. Náš tým předváděl téměř dokonalý, kombinační florbal, kterému chybělo jediné - střelba na branku. Nervozita pak zákonitě stoupala a dva ojedinělé nezachycené protiútoky nám uštědřily porážku 2:1. Klasik by řekl, že jsme umřeli na krásu. Rehabilitovali jsme se sice v druhém zápase skupiny, 4:0 s KG Hostinné/Vrchlabí, ale to znamenalo, pokud vyhrajeme další zápas, hrát předčasné finále s místním gymnáziem. Vítězství 3:0 nad Úpicí to potvrdilo.

O právu postoupit do finále, nebo zápasu o třetí místo, měl tedy rozhodnout zápas s naším tradičním soupeřem. Můžeme říci, že jsme  byli o něco lepším týmem, ale nic naplat, gólman soupeře čaroval a pochytal nám vše, co na něho šlo. Naopak, nešťastná teč jednoho z našich hráčů, na kterou skvělý gólman Beneš neměl šanci zareagovat, znamenala naši prohru 0:1. Zklamaný tým nastoupil do boje o třetí místo opět proti KG a potvrdil svou kvalitu vítězstvím 4:1.

Do týmu skvěle zapadli úspěšní mladí hráči z Challege cupu, což by se mělo projevit v dalších letech. Vyjádření jednoho z nich: „Určitě chyběla střelba, soupeři to neměli zas tak složité, když jsme moc nestříleli“.