středa, 14 březen 2018 08:06

Na návštěvě Městského úřadu v Trutnově podruhé

Napsal(a)
Z exkurze na Městském úřadu v Trutnově Z exkurze na Městském úřadu v Trutnově Ranáta Tommová

Dne 7. března 2018 navštívili studenti 3. ročníku oboru Elektronické počítačové systémy Městský úřad v Trutnově, aby se seznámili s činností samotného úřadu, stejně jako skupina studentů oboru Slaboproudá elektrotechnika dne 23. února 2018.

Průvodcovství se tentokrát ujala tisková mluvčí Mgr. Michaela Dědková. Základní informace byly podány ve velkém zasedacím sále, v němž se setkávají členové místního zastupitelstva, popř. i s občany města.

A pak už přes správní a sociální odbor se studenti dostávali do dalších částí a pater úřadu až do malé zasedací místnosti, kde se schází samotná rada města. Při každém zastavení slečna Dědková poinformovala o práci jednotlivých odborů, popř. vysvětlila nějaké dotazy, připomněla i spolupráci s ostatními městy z Polska a Německa.

Samotná prohlídka byla zakončena návštěvou Městské policie Trutnov. I zde se dozvěděli studenti o samotné práci, co vše policie může a musí řešit, jaké jsou podmínky pro přijetí na pozici strážníka, jak funguje kamerový systém.

A jaký je závěr? Exkurze splnila svůj účel a studenti se dozvěděli veškeré informace, které byly důvodem této návštěvy.