pátek, 20 březen 2020 09:28

Like Shakespeare

Napsal(a)
Like Shakespeare Zdroj: Divadlo Bolka Polívky

Těsně před zavřením škol jsme stihli v UFFU navštívit divadelní představení Like Shakespeare, které je jedním z dalších projektů společnosti STAGEARTCZ a Divadla Bolka Polívky.

Hned na začátku jsme se přenesli do doby alžbětinského divadla renesanční Anglie. Výstupy herců se střídaly s videoprojekcí, ve které se postupně objevili Jan Čenský jako starosta Londýna, Milan Šteindler jako puritán i Radim Fiala jako cenzor veškeré zábavy londýnského obyvatelstva té doby.

Hlavní postavou celého dění na jevišti byl ale samotný William Shakespeare. Prostřednictvím jeho vyprávění jsme se dozvěděli mnohé o jeho soukromém životě, o tom, jak vznikaly jeho hry, ale i o tom, jak se žilo v tehdejší Anglii.

Právě jeho divadelní skupina nám předvedla ukázky z jeho her. Viděli jsme tak například Richarda III., Hamleta, Jaga, Kateřinu a mnoho dalších postav tohoto světového dramatika.

Celé představení bylo pojato velmi zajímavě nejen díky doprovodné videoprojekci, ale i přítomností DJ Marka Tůmy, který veškeré dění doprovázel vybranou hudbou a slovem.