čtvrtek, 22 březen 2018 09:29

Jsme mistři okresu v halové kopané 2017/2018!

Napsal(a)
Družstvo SPŠ Trutnov Družstvo SPŠ Trutnov Mgr. Jaroslav Mareš

Dne 7. 3. 2018 jsme po dlouhých 14 letech zvítězili v okresním kole středních škol v halové kopané za účasti devíti družstev.

Turnaj se hrál ve dvou skupinách, do kterých se losovalo bez ohledu na výkonnost a předchozí umístění. Podle toho rozlosování i dopadlo a ve skupině A se sešli kromě OA Trutnov všichni favorité.

První dvě družstva z každé skupiny postupovala do semifinále. V prvním zápase jsme rozstříleli ČLA Trutnov (vítěze 3 ze čtyř posledních ročníků) 4:0.

I další zápas s Gymnáziem Hostinné jsme odehráli sebevědomě a zvítězili 2:0.

Třetí zápas s A týmem Gymnázia Trutnov byl rozhodující pro další postup ze skupiny a naši chlapci po urputném boji i přes nepřízeň domácího rozhodčího dokázali remizovat 0:0.

Poslední zápas ve skupině s SŠIS ze Dvora Králové nad Labem byl bojem o první místo ve skupině s původně jedním z favoritů skupiny. Toto utkání naši hráči zřejmě podvědomě poněkud vypustili a přes zlepšený a bojovný výkon v druhé půli, kdy jsme málem ztratili do té doby nejlepšího střelce i hráče M. Kalhouse, přišla porážka 1:3.

Ze skupiny jsme tak postoupili jako druzí a v semifinále nás čekalo B družstvo gymnázia Trutnov. Tento zápas po zlepšeném výkonu skončil 2:0.

Finále proti A Gymnázia Trutnov byla od počátku doslova bitva. Přes brzký obdržený první gól se naši hráči nesložili a dokázali vyrovnat. Přes skvělé výkony obou týmů a útočnou hru z obou stran další branka nepadla. V závěru naši uzamkli gympl hrou na dvě „věže“ – M. Macka a V. Dvořáka, ale přes veškerý tlak skončil zápas remízou 1:1. V závěrečných penaltách se naši střelci nemýlili ani jednou a gólman Hofírek tradičně dokázal jednu z penalt soupeři chytit.

Náš tým zaslouží pochvalu za skvělé výkony, dokázal to, co se hráčům naší školy povedlo naposledy ve školním roce 2004/2005. Krásný putovní pohár pro mistra okresu je minimálně na rok NÁŠ.

O tento výsledek se zasloužili všichni hráči, vyzdvihnout je však třeba nejlepšího hráče turnaje Matěje Kalhouse, který přes své nepříjemné zranění z posledního zápasu skupiny, byl se 4 góly i nejlepším střelcem týmu. Stejně tak zaslouží pochvalu brankář Matěj Hofírek, který turnaj odehrál i přesto, že nebyl zdaleka zdravotně v pořádku.

Nezbývá než doufat, že tato skvělá parta hráčů se neztratí ani v krajském finále 23. března v Jičíně.