středa, 28 březen 2018 08:26

Jsme vicemistry kraje v halové kopané!

Napsal(a)
Družstvo SPŠ Trutnov Družstvo SPŠ Trutnov Mgr. Jaroslav Mareš

Dne 23. března 2018 jsme z Jičína přivezli pohár za druhé místo v halové kopané.

Turnaje se zúčastnily 4 týmy z našeho kraje.

V prvním zápase nás čekal silný tým Gymnázia Hradec Králové, pozdější vítěz turnaje. Po vynikajícím výkonu jsme soupeře rozstříleli 4:1, dvěma brankami J. Handlíře, po jedné přidali M. Macek a M. Tišler. Přes vyšší skóre byla vidět síla soupeře.

Druhý zápas s VOŠ a SPŠ Jičín se pro nás vyvíjel velmi dobře. Od první minuty jsme vedli po brance J. Handlíře a tlak na protihráče byl doslova drtivý. Bohužel přes množství šancí další gól nepadl a po zbytečném vyloučení M. Tišlera, jsme úspěšně ubránili dvouminutovou přesilovku. V poslední minutě však přišel další zkrat v podobě nešťastné ruky M. Fidranského a z následné penalty bylo vyrovnáno. To naše hráče natolik vyvedlo z míry, že v penaltách neuspěli.

V poslední zápase s Lepařovým Gymnáziem Jičín to vypadalo, že naši hráči navštěvují učební obor zedník. Tolik šancí, které „zazdili“ v tomto zápase neměli snad ostatní týmy za celý turnaj. Remíza 0:0 mrzela, stejně tak další selhání penaltových exekutorů, ale stále existovala malá šance na celkové vítězství.

Poslední zápas turnaje mezi Hradcem a Gymnáziem Jičín dával možnost tří variant. Naše naděje zhasly několik vteřin před koncem, kdy Hradec vstřelil vítěznou branku, čímž nás odsunul na druhé místo a Jičín na poslední.

Přes nejlepší výkon našich hráčů v turnaji, nás o vítězství připravilo neproměňování šancí i individuální nekázeň některých hráčů. Nezbývá než doufat, že jsme se poučili a vytoužené první místo přivezeme v květnu, opět z Jičína. Bude to i boj o postup na republikovou kvalifikaci.

Reprezentovali:

Jan Brádler

Václav Dvořák

Martin Fidranský

Jakub Handlíř

Matěj Hofírek

Dominik Hrnčíř

Matěj Kalhous

Miroslav Macek

Karel Piskor

Pavel Středa

Josef Těžký

Matěj Tišler