Pobočka v Trutnově patří k výrobní části společnosti. Závodem nás provázel Dr. L. Rousek, vedoucí vývoje, s historií od r. 1945, růstem současného trutnovského závodu i budoucími záměry společnosti nás pak na závěr naší exkurze seznámil ředitel trutnovské pobočky společnosti Pepperl+Fuchs.
Studenti zhlédli u rozpracovaných zakázek části výrobních procesů a prohlédli si osazené desky plošných spojů, induktivní čidla a součástky, s jejichž vlastnostmi se seznamují ve škole v předmětech Elektronika a Měření. Velmi je rovněž zaujalo laserové dotrimovávání rezistorů na přesnou požadovanou hodnotu a mikroprocesorem řízený přibližovací snímač nové generace, kde již lze žádané hodnoty nastavovat pomocí programu. Dále se dozvěděli, že trutnovský závod vyrábí už více než 2 000 produktů od bezkontaktních, ultrazvukových a rotačních snímačů přes identifikační a poziční systémy či elektrické a mechanické systémové komponenty (ATEX a GMP) až po prvky určené pro elektrickou ochranu před výbuchem v nebezpečných prostředích Exd/Exe a systémy ochrany proti přetlaku v Exp.
V dnešní době má společnost Pepperl+Fuchs přibližně 5 600 zaměstnanců na různých pracovištích v Německu, USA, Singapuru, Maďarsku, Indii, Indonésii, Vietnamu a České republice. Se svými více než 80 pobočkami je předním dodavatelem v oblasti vývoje a výroby elektronických snímačů a součástek pro celosvětový trh s produkty pro automatizaci.
Na závěr naší prohlídky závodu byli studenti naší školy ubezpečeni také o nezbytnosti zvládání cizích jazyků, především angličtiny a němčiny, v hovorové i odborné oblasti, kdy se hned po maturitě budou ucházet o své budoucí povolání.