pátek, 22 březen 2024 10:46

Kam po škole: Workshop s personalistou

Napsal(a)

Jak se připravit na pracovní pohovor? Co psát do životopisu? Jak být pro zaměstnavatele zajímavý?

Pan Jakub Marcinčín, personalista ze společnosti Innomotics, se setkal s našimi maturanty z oborů Informatika a management a Elektronické počítačové systémy, aby s nimi probral, jak se co nejlépe připravit na přechod ze školy do práce.

Workshop pokryl širokou škálu témat, která jsou pro naše studenty klíčová při přechodu do pracovního života. Diskutovali jsme o základních rozhodnutích, která studenti musí učinit ‑ zda se věnovat podnikání, pokračovat ve studiu na vysoké škole a získávat zkušenosti prostřednictvím brigád a stáží, nebo se rozhodnout pro zaměstnání.

Dále jsme se věnovali otázkám týkajícím se trhu práce, změnám v posledních letech, výhodám a rizikům práce z domova a nezaměstnanosti. Studenti se také dozvěděli více o networkingu, jak hledat práci na portálech a jak efektivně reagovat na inzeráty vhodné pro absolventy.

Poslední část workshopu byla věnována praktickým dovednostem, jako je tvorba CV a motivačního dopisu, příprava na pohovor a zvládání prvních dnů v nové práci. Diskutovali jsme také o důležitosti dalšího vzdělávání a růstu v rámci firmy nebo jinde.