středa, 31 květen 2017 07:53

Šimon Vaníček - mistr České republiky v cyklokrosu chce být profesionálem

Napsal(a)
Šimon Vaníček (uprostřed) Šimon Vaníček (uprostřed)

Obor (období studia): Strojírenství - počítačová grafika (2015-2019)

• Mistr České republiky v cyklokrosu (2016)
  • 2. místo v celkovém hodnocení Českého poháru v cyklokrosu (2016)
  • účast na mistrovství světa a Evropy (2016)

Záliby: běžky, počítač, trávit čas s přáteli
Oblíbené předměty: tělocvik, angličtina
Studijní a profesní plány: úspěšně dokončit maturitní studium, zahájit profesionální dráhu v cyklistice

Teď s odstupem už můžeš trochu hodnotit – vybral by sis naši školu ke studiu znovu?

Myslím, že ano. Ačkoliv začátky byly celkem těžké, dát dohromady můj koníček se školou stálo hodně úsilí, ale dalo se to zvládnout. Nyní jsem rád, že jsem si vybral tuto školu.

Jak se ti daří časově skloubit studium se svými koníčky a zájmy?

Jak jsem již zmiňoval, ze začátku to byl problém. Musel jsem se věnovat škole, ale zároveň jezdit pravidelně na tréninky. Dost často jsem chyběl (závody a soustředění) a poté si musel vše dopisovat. Naštěstí jsem se vždy domluvil s učiteli na termínu a vše si stihnul včas doplnit.

Jak vnímáš vnitřní klima svojí třídy i celé školy – je přátelské?

S třídou si velice rozumím, jsme skvělá parta. Škoda jen, že nemáme ve třídě víc holek.

Jak nejraději trávíš svůj volný čas?

Většinu času mi zabere trénink či závody, ale pokud se nevěnuji kolu tak jsem s přáteli, rodinou nebo hraju hry na počítači jako snad každý kluk v mém věku.

Tvůj oblíbený předmět ve škole?

Když nepočítám tělocvik, tak mám rád angličtinu. Tím, že poslední dobou nejezdím jen po ČR ale i Evropě, řekl bych, že se mi hodí a bude hodit.

Proč by se měli žáci hlásit na SPŠ Trutnov?

Nejen, že je to škola jak pro kluky, tak pro holky, je tu i skvělý kolektiv učitelů. Škola je moderně vybavena, a co se týče praxí, práce na strojích je super.

Když bys měl vybrat jednu věc, která pro tebe byla při studiu nejpřínosnější, která by to byla?

Určitě to byly praxe, jak ve škole tak čtrnáctidenní ve mnou zvolené firmě. Vyzkoušíte si práci na všech možných strojích a připraví vás to na práci po škole, pokud se chcete věnovat danému oboru.

Šťastný a spokojený život, kdo by si ho nepřál prožít? Jaké máš ty představy o takovém životě?

Každý si představuje šťastný a spokojený život jinak. Já bych se velmi rád po škole živil profesionálně cyklistikou. Jezdit za nějaký velký tým v zahraničí a objíždět závody po celém světě.

Šimon Vaníček v článcích: