úterý, 13 březen 2018 08:26

Filip Vaško - výroba posilovacích zařízení a vybavení pro fitness centra na míru

Napsal(a)
Filip Vaško Filip Vaško

Obor (období studia): Strojírenství - počítačová grafika (2008-2012)
Info:

• 2008 - 2012 - SPŠ Trutnov Strojírenství
  • 2012 - 2013 - FSI VUT Strojírenství Brno
  • 2013 - 2014 - DFJP Pardubice 2014
  • Start výroby pod značkou VAS-Construct

Záliby: auta, kulturistika, práce
Oblíbené předměty: strojírenství, mechanika
Studijní a profesní plány: rozšíření výroby, export do ostatních zemí.

Jak s odstupem doby hodnotíš zvolený studijní (učební) obor. Kdyby bylo možné vrátit čas, volil bys stejně?

Čas bohužel vrátit neumím, i když bych hrozně rád a to myslím upřímně vážně. Určitě bych volil stejně, za mě jednoznačně.

Pokus si představit, že je z tebe (teoreticky všemocný) ministr školství. Jakým směrem bys zasáhl do zavedeného systému školní docházky?

To je docela příjemná představa, určitě bych se snažil víc přiblížit studentům praxi, protože já osobně vyšel SPŠ s maturitním vysvědčením v ruce, ale s absolutní nulovou znalostí praxe, a když jsem se začal později zajímat o výrobu, tak jsem viděl, že praxe mi dá o dost víc než učení v lavici.

Takže jednoznačně víc praxe, a víc názorných ukázek veškerého učiva.

Jak se ti daří časově skloubit studium se svými koníčky a zájmy?

Při studiu jsem měl času na koníčky až až, jak na SPŠ, tak na FSI VUT nebo na DFJP. Stíhal jsem se připravit jak do školy, tak na závodění v kulturistice. Měl jsem taky dostatek času na brigády v různých strojírenských firmách, takže za mě bez problému.

Bohužel ale s podnikáním tohle všechno skončilo, možná jsem si to ale zapříčinil trochu sám, a to tím, že jsem se snažil pracovat dokud stačila síla. Osobní život, sportovní akce apod, to skončilo a začal jsem s budováním vlastní značky. Začala mě ta práce bavit, takže jsem absolutně nevnímal jestli je pracovní týden nebo víkend. Dělal jsem denně to, co mě bavilo a když z toho navíc máte ještě peníze, tak není vůbec co řešit.

Jak nejraději trávíš svůj volný čas?

Myslím si, že jsme překonali ten nejtěžší start v podnikání, a nyní začínám z práce trochu těžit i pro sebe. Můj volný čas momentálně zaplňuje stavba bytu, což je pro mě forma relaxu od práce se železem. Potom znovu posilovna a cvičení, to je bohužel v tuhle chvíli všechno do čeho můžu vložit svůj volný čas.

Šťastný a spokojený život, kdo by si ho nepřál prožít? Jaké máš ty představy o takovém životě?

Moje představy o šťastném a spokojeném životě, na to by se dala sepsat možná i kniha. Myslím si, že každý jednotlivec musí sám vědět co mu dělá radost, co ho naplňuje a co mu vykouzlí úsměv. Můj žebříček životních hodnot se rychle změnil po ne zrovna šťastných osobních událostech, nicméně určitě považuji za cíl mít šťastnou, spokojenou a zdravou rodinu. Za další dělat práci, která mě bude naplňovat, což se naštěstí v tuhle chvíli děje. A nakonec, obklopit se lidmi, kteří při vás budou stát v dobrém i ve zlém.