pátek, 21 duben 2017 08:22

Naši elektrikáři bojovali v celostátní soutěži „České ručičky 2017“

Ilustrační foto - 3 zleva: Martin Lukeš, 4 zleva: Ivo Ludvík Ilustrační foto - 3 zleva: Martin Lukeš, 4 zleva: Ivo Ludvík

Dne 20. dubna 2017 se vrátili naši dva žáci 3. ročníku oboru Elektrikář – silnoproud (dobíhající obor, dnes již Elektrikář) Ivo Ludvík a Martin Lukeš z celostátního kola soutěže odborných dovedností v rámci přehlídky „České ručičky 2017“ z Brna. Ve velmi dobré konkurenci nejlepších žáků z celé republiky se rozhodně neztratili a obsadili pěkné 5. a 6. místo.

Soutěž byla sestavena z teoretické a praktické části. V teorii museli zvládnout náročný test, který prověřil zejména jejich znalost elektrotechnických vyhlášek a předpisů, v praktické části potom vytvářeli na výukovém panelu domovní rozvod.

Poté, co oba jmenovaní žáci vyhráli regionální kolo soutěže odborných dovedností, je to další pěkný výsledek našich žáků. Je vidět, že jsou po odborné stránce do profesního života dobře připraveni.

Oběma žákům patří poděkování za dobrou reprezentaci školy, dík patří také učitelům, kteří žáky po celé tři roky studia připravovali.