pátek, 13 prosinec 2019 08:24

Trutnovinky ve škole

Napsal(a)
Michal Bogáň s žáky SPŠ Trutnov Michal Bogáň s žáky SPŠ Trutnov Kateřina Svobodová

Ve středu 4. 12. 2019 k nám zavítal do čtvrtého ročníku oborů Elektronické počítačové systémy a Informační technologie a management šéfredaktor Trutnovinek Michal Bogáň.

Vzhledem k tomu, že cílem této návštěvy bylo seznámit se s prací redaktora, se zákonitostmi publicistického stylu, tak volba pozvat Trutnovinky byla na místě.

Redaktor Bogáň svou besedu pojal velmi netradičně, a to dotazníkem o znalostech tohoto místního časopisu: kde sídlí Trutnovinky, jaký článek v poslední době zaujal, naopak jaká témata z pohledu studentů v časopise chybějí apod.

A pak už vše bylo pojato tradičně: studenti se dozvěděli, kdy a jak časopis vznikl, kdo je za zrodem Trutnovinek a kdo je dnes majitelem, na které stálé redaktory se může kdokoliv obrátit, jakou úlohu hrají inzerce a reklamy ‑ jediného finančního zdroje.

V další části M. Bogáň vzpomínal, jak se k práci nejprve sportovního redaktora vůbec dostal, jaké náhody sehrály v jeho pracovním životě roli, co v současné době chystají. Málokdo ví, že místní redakce vydává pro Vrchlabsko Vrchlabinky a pro Hradecko Salónky.

A co říci závěrem?

„Tak snad se jim mé povídání líbilo a možná z řad studentů se objeví budoucí spolupracovník jako např. z vaší školy Kateřina Svobodová, která Trutnovinky obohacuje svými velmi neobvyklými fotografiemi,“ zakončil svou návštěvu redaktor Bogáň.