pátek, 13 prosinec 2019 08:40

Kateřina Svobodová - jsem ráda za svoji volbu střední školy

Napsal(a)
Kateřina Svobodová - jsem ráda za svoji volbu střední školy Kateřina Svobodová

Rozhovor s Kateřinou Svobodovou, studentkou SPŠ Trutnov 3. ročníku oboru Informační technologie a management a amatérskou fotografkou.

Přispíváš jako fotograf fotografiemi z různých akcí do Trutnovinek. Pomohly ti v tom nějak znalosti získané z výuky grafiky, multimédií nebo jiných předmětů?

Ne přímo k fotografování, ale pro mou další tvorbu určitě ano.

Nápomocny mi byly znalosti z hodin grafiky, informačních technologií a programování. Týkalo se to především tvorby loga, propagačních materiálů, webových stránek a že jsem měla párkrát možnost přispět i psaním článků, tak jsem využila i znalosti z hodin českého jazyka.

Jinak fotím i pro organizaci Rýbrcoul ‑ duch hor a sem tam se najde i něco jiného. Třeba teď jsem se podívala na pardubické dostihové závodiště na Taxis Gladiator Race nebo 18. ročník Webrovka Festu na Klučance.

Jaké focení pro Trutnovinky pro tebe bylo nejzajímavější?

Každé focení je svým způsobem zajímavé. Zajímaví lidé, nové prostředí a výzvy pro můj foťák, který profesionálně není nic moc, ale dají se s ním vykouzlit pěkné fotky. Nejvíce se mi, ale líbilo fotit Punkovej večírek (galerie, video) a Artu Kus (galerie) na Bojišti, druhý ročník charitativního běhu pro psí útulek (galerie) a Spartanskou Odysseu (galerie).

Jak se ti daří časově skloubit studium s fotografováním?

Lehce. Focení mívám po vyučování, o víkendech či o prázdninách nebo v rámci praxe.

Máš nějaké plány v tomto směru pokračovat do budoucna?

Ano, ráda bych. Zatím fotím co mi přijde pod ruku, takže i portréty, střihla jsem si už i jednu svatbu a další mě i čeká a samozřejmě reklamy na plakáty. Naposledy focené na akci Pekelně andělská párty Pod Hradem.

Nejraději fotím koncerty, festivaly, akce spojené s výtvarným uměním, street, hory a Urbex, což jsou opuštěné objekty. Zrovna minulý týden jsem měla tu možnost si nafotit interiéry pražské Invalidovny.

V poslední době zkouším točit i videa.

Teď už asi ve 3. ročníku můžeš trochu hodnotit – vybrala by sis naši školu ke studiu znovu?

V deváté třídě jsem se nemohla rozhodnout, nevěděla jestli jít na uměleckou školu, a tak jsem se rozhodla pro průmyslovou školu a musím říct, že jsem za svou volbu v celku ráda.

Děkuji za rozhovor a ať to dobře „cvaká“.