Novinky - Blog

středa, 20 červen 2018 12:21

Sportovně-turistický kurz v Krkonoších

Po Krkonoších... Po Krkonoších...

Ve dnech 21.–25. května 2018 jsme uspořádali kurz pro žáky druhých ročníků oboru Slaboproudá elektrotechnika a Strojírenství - počítačová grafika, který se konal v malebném prostředí krkonošského střediska v Peci pod Sněžkou.

Dočasný domov jsme měli zajištěný na chatě Univerzity Karlovy. Program byl postaven na poznávání Krkonoš, ale ani o další aktivity nebyla nouze.

V pondělí jsme se po příjezdu ubytovali a šli na oběd. Po polední pauze jsme pro žáky pořádali běh do vrchu dvojic směr Richterovy boudy. Vyhlášení výsledků a předání cen proběhlo po večeři na chatě.

Druhý den nás čekal výlet na Sněžku. Pro cestu tam jsme využili lanovku z Pece pod Sněžkou, která stojí na místě někdejší sedačkové lanovky z roku 1949, a která sloužila až do roku 2012.

Současnou lanovkou, dokončenou v roce 2014, jsme vyjeli již bez přestupu na Růžové hoře, těsně pod nejvyšší bod České republiky. Počasí bylo skvělé, a tak jsme se mohli kochat krásnými pohledy po okolí a ukázat žákům další nejvyšší kopce naší země. Pořadí po Sněžce (1.603 m), Luční hora (1.555 m), Studniční hora (1.554 m) a nakonec Vysoké kolo (1.506 m), bylo vidět v dáli. Ze Sněžky jsme sestupovali ve směru k Luční Boudě, dále po polské straně na vyhlídku na Malý stav. Byl zde krásný výhled na jezírko v údolí. Po prohlídce jsme se vraceli k odbočce na Luční Boudu a asi po 1 km chůze prošli přes turistický hraniční přechod do Čech. Na Luční Boudě byla přestávka na oběd. Cesta na naší chatu pokračovala po trase Výrovka a Richtrovy Boudy. Poslední část výpravy dorazila do cíle asi v 17.30 hod..

Na středu jsme pro žáky připravili hned dva závody. Dopoledne běžecký závod kombinovaný s hodem granátů na cíl. Po obědě pršelo, tak jsme se vydali do Pece pod Sněžkou. Navečer se počasí umoudřilo a nám se podařilo uspořádat i druhý závod, běh dvojic po okruhu se střelbou na terče jako při závodech v biatlonu. Nesestřelený terčík znamenal pro závodníky trestné kolo. Po vydatné večeři byli nejlepší závodníci vyhodnoceni a odměněni pěknými cenami. Večer proběhla zajímavá přednáška pana učitele Švába na téma Izrael a fotografie z Moskvy.

Ve čtvrtek jsme se opět vydali na turistický pochod. Trasa vedla přes Richtrovy Boudy a Výrovku, dále přes Bufet Na Rozcestí a Lyžařskou Boudu až ke Kolínské Boudě. Počasí nám opět přálo. Do Pece pod Sněžkou jsme se vrátili asi v 16 hodin. Po večeři a krátkém odpočinku jsme se přesunuli k táborovému ohni a opékání špekáčků.

V pátek po snídani nás čekal úklid pokojů a odjezd domů. Děkuji svým kolegům za dobře zajištěnou akci.