pondělí, 20 červen 2022 13:24

Náš student ovládl celostátní kolo v anglickém jazyce

Napsal(a)
Vojtěch Nepimach Vojtěch Nepimach

Student prvního ročníku oboru Elektronické počítačové systémy Vojtěch Nepimach prošel bez jediného zaškobrtnutí soutěží v anglickém jazyce od školního až po celostátní kolo.

Školní kolo proběhlo v únoru prezenčně a skládalo se z písemné a ústní části, další kola již proběhla online formou rozhovoru a Vojta je všechna vyhrál!

Anglicky se neučí jen ve škole, protože jazyk používá i při hraní počítačových her a sledování filmů a videí na internetu. Sám Vojta ale říká, že takový způsob učení jazyka není pro každého. Kromě angličtiny a programování baví Vojtu také cyklistika a fotbal.

Největší překážkou, kterou musel v soutěžích překonat, byla nervozita a to zejména ve vyšších kolech soutěže. Pomohlo mu, že se dokázal před výkonem uvolnit. Na jednotlivá kola soutěže se nebylo možné připravit, protože soutěžící předem nevěděli, na jaká témata budou rozhovory zaměřeny. Museli prokázat, že umí pohotově zareagovat na kladené otázky.

I v dalším studiu by se chtěl věnovat informatice – konkrétně programování, ale zájem má také o grafický design. Inspirací jsou pro něj sourozenci. Jeho starší bratr je také úspěšným absolventem naší školy. Do budoucna by chtěl Vojta omezit čas, strávený u počítače a věnovat se více pohybovým aktivitám.

A jak Vojta hodnotí první rok na průmyslovce? Ze začátku měl obavy, ale po roce je spokojený. Líbí se mu moderní vybavení školy a přístup učitelů k výuce. Naši školu považuje za nejlepší školu v oboru IT v celém regionu co do technického vybavení i organizace výuky. Mezi jeho oblíbené předměty patří elektrotechnika, protože vyučující umí látku podat zábavnou formou. Z některých hodin prý odchází vyjevený a přemýšlí, jestli na naši školu patří, ale nakonec vždy dojde k závěru, že ano a že si vybral dobře.