Novinky - Blog

úterý, 19 prosinec 2023 07:50

Soutěžili se svými podnikatelskými nápady

Napsal(a)

V polovině listopadu vyvrcholil další ročník dlouhodobého projektu „Podnikání v praxi“, ve kterém si žáci 3. ročníku oboru Informatika a management a čtvrtého ročníku oboru Elektronické počítačové systémy mohou vyzkoušet, co vše je nutné k zahájení podnikání. Na projektu spolupracujeme od roku 2019 s Technologickým centrem Hradec Králové.

Tak jako v loňském roce i letos soutěžily ve školním kole, které se uskutečnilo prostorách Technologického centra, čtyř, případně pětičlenné týmy. Všichni žáci absolvovali 4 semináře, na které vždy následovala konzultace lektora s jednotlivými týmy. Postupně se žáci seznámili s jednotlivými fázemi tvorby podnikatelského záměru. Své výsledky potom každý tým prezentoval na školním kole a prezentaci posoudila porota.

Všechny týmy předvedly výborné výsledky své práce, vyhrát ale nemohli všichni, a tak porota určila vítěze, jednoho z každé třídy. Mezi třeťáky zvítězil tým ve složení Tadeáš Černý, Vojtěch Kotyk, David Hlaváč, Jakub Štejfa a David Kolavík, ve čtvrtém ročníku uspěl tým ve složení Vojtěch Prokop, Martin Šíl, Jakub Plecháč a Jaroslav Semerák. Oba týmy budou naši školu reprezentovat v krajském finále, které se uskuteční na jaře 2024. Tým třeťáků navíc dostal možnost reprezentovat nejen školu, ale celý projekt „Podnikání v praxi“ na setkání s představiteli Královéhradeckého kraje, kde se „Podnikání v praxi“ prezentovalo spolu s dalšími projekty.

Přejeme oběma vítězným týmům mnoho úspěchů v krajském finále, děkujeme autorům projektu „Podnikání v praxi“ za možnost obohacení výuky ekonomiky pro naše žáky. Doufáme, že projekt bude, možná v upravené podobě, pokračovat i v dalších letech. Z kontaktů s absolventy naší školy vím, že pro některé byl tento projekt základem pro úspěšné nastartování jejich podnikatelské kariéry, a navíc tito absolventi se školou spolupracují například v nabídce souvislé praxe pro naše žáky ve druhém a třetím ročníku.

Zvláštní poděkování patří paní Jitce Bočarovové za skvělé vedení seminářů a přípravy žáků na prezentace.

Události

Žádné události

Novinky e-mailem

Přihlaste se k zasílání novinek nebo informací o přijímacím řízení.

Přihlásit se

Kontaktujte nás