Novinky - Blog

úterý, 02 květen 2023 07:39

Soutěž Strojař roku vstoupila do 3. desetiletí

Napsal(a)

Vyhlášení výsledků 21. ročníku soutěže Strojař roku, z řad žáků 4. ročníku oboru Strojírenství - počítačová grafika pro školní rok 2022/2023 a předání daru 100 tis. Kč škole od firmy KASPER KOVO s.r.o.

Soutěž Strojař roku je na naší škole nejstarší a v letošním roce se konal již 21. ročník. Všechny roky zpátky byla organizovaná jako poslední prověrka před praktickou maturitní zkouškou. Žáci řešili problematiku tvářecího nástroje a technické výpočty pro návrh strojů a zařízení. Kromě toho zpracovali zjednodušenou výkresovou dokumentaci pro montážní přípravek.

Nejlepších výsledků dosáhl Tomáš Šitina a získal titul Strojař roku 2023. Na dalších místech se umístili Ondřej Kadaník a Róbert Pačanský.

Vyhlášení vítěze se uskutečnilo 26. 4. 2023 za účasti Ing. Rudolfa Kaspera z firmy KASPER KOVO s.r.o., který naši školu dlouhodobě finančně podporuje. V následující diskusi pan Kasper rozhovořil o počátcích svého podnikání, o současných záměrech jeho firem a také o novém centru současného umění EPO1.

Na závěr předal Ing. Kasper řediteli školy Ing. Sauerovi sponzorský dar v hodnotě 100 tis. Kč, který naše škola použije na podporu technického vzdělávání. Děkujeme.


Partner soutěže

Logo Kasper