pátek, 19 říjen 2018 21:56

Staňte se na 2 hodiny studenty v rámci ukázkových hodin

Napsal(a)

Ještě nejste úplně rozhodnuti, kam na střední školu nebo jaký zvolit obor? Pro Vás, žáky 9. tříd základních škol jsme připravili ukázkové výukové hodiny v oblastech ICT, počítačové grafiky, strojírenství, elektrotechniky a programování.

Máte tak skvělou šanci si vyzkoušet co a jak se na naší škole učí a jestli Vás to bude bavit, ještě před tím, než se rozhodnete podat přihlášku na naší školu. Stanete se na 2 hodiny našimi studenty a všechno si vyzkoušíte sami na „vlastní kůži“.

Úvod do světa programování

Představíme si výukový nástroj Robot Karel a během pouhých dvou hodin se v něm seznámíme se základními výzvami, které stojí před každým programátorem. Že programovat neumíš? To vůbec nevadí! Žádné předchozí znalosti programování potřeba nejsou. Stačí bystrý úsudek a trocha odvahy.

Více informací...


Tvoříme výkresy ve 2D a 3D

Ukázkové dvě hodiny tvorby jednoduchých výkresů použitelných ve firemní praxi. Použijeme rozšířený software AutoCAD pro kreslení základních objektů ve 2D a také objevíme svět 3D modelování v programu Autodesk Inventor. Zkusíte si vytvořit kvádr, dutý válec, komolý kužel a vytvořit si sestavu pomocí vzájemných vazeb. Poznáte uživatelsky příjemné prostředí, které z práce konstruktéra dělá zábavu.

Více informací...


Tvoříme webové stránky

Internet je dnes doslova všude. Jak se ale stránky tvoří? Ukážeme si základy jazyků HTML a CSS a pomocí nich napíšeme jednoduché webové stránky. A protože k tomu nejsou potřeba drahé nástroje, můžeš pokračovat i sám doma.

Více informací...


Vektorová grafika snadno a rychle

Ukázkové dvě hodiny tvorby vektorové grafiky na počítači v programu CorelDRAW. Zkusíte si vytvořit objekty prostřednictvím inteligentní výplně, upravit jejich barvu s interaktivní výplní a umístit objekty do kontejnerů prostřednictví PowerClipu.

Více informací...


Vývojářem elektronických obvodů

Pojď se na dvě vyučovací hodiny stát vývojářem elektronických obvodů. Projdeme základy elektroniky prostřednictvím jednoduchých světelných a zvukových efektů. To vše bez nutnosti pájení.

Více informací...


Kolik to stojí?

Zdarma

Jak se přihlásit?

Přidej se do skupiny „Chci studovat na SPŠ Trutnov“ na Facebooku na adrese: https://www.facebook.com/groups/chcispstrutnov/

Počkej, až bude Tvoje žádost o členství schválena a pak se můžeš na akci přihlásit v událostech této skupiny.

Co když nemám Facebook?

Pokud nemáš účet na Facebooku, můžeš se přihlásit prostřednictvím formuláře na adrese (vyber, kterých akcí se zúčastníš): http://www.spstrutnov.cz/index.php?option=com_rsform&view=rsform&formId=7