úterý, 22 říjen 2019 13:13

Krajské kolo Středoškolského atletického poháru 2019/2020

Krajské kolo Středoškolského atletického poháru 2019/2020 Bc. Luboš Serbousek

Dne 9. října 2019 reprezentanti naší školy skončili na druhém místě ve středoškolském  atletickém poháru družstev po mimořádném výkonu jednoho ze soupeřů.

Výborné výkony v Trutnově předvedli všichni naši atleti a v celkovém součtu jsme získali 8 661 bodů a to je vůbec nejlepší výsledek naší školy v novém systému školních atletických soutěží. V minulém roce horší výkon stačil na první místo a postup na republikové finále. Letos se proti nám postavil soupeř, který dosáhl na mimořádný výsledek 9 151 bodů a to je nejlepší výkon ze všech krajů republiky.

Přeborníky kraje se stali chlapci z největší školy v kraji SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové. Startoval za ně i mistr republiky ve skoku vysokém Jakub Bělík, který v Trutnově předvedl skvělý výkon a přeskočil rovných 200 cm.

Winter Matyáš

Děkuji všem závodníkům i učitelům tělesné výchovy za pomoc při přípravě našeho družstva a budeme společně pracovat, aby příští ročník byl ještě úspěšnější. V součtu bodů všech krajů nám patří šestnácté místo. Nevýhodou pro nás je, že vítězové kraje postupují automaticky a to i s menším bodovým ziskem než je ten náš. Republikového finále v Ostravě se 5. prosince 2019 zúčastní celkem 16 družstev.