čtvrtek, 06 červen 2024 07:26

Workshop prevence sexuálního násilí

Napsal(a)
Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Zdroj: Pixabay (autor geralt)

Navštívil nás spolek Konsent s připraveným workshopem zaměřeným na prevenci sexuálního násilí.

Češtinou, vývojem aplikací, matematikou nebo třeba počítačovou grafikou a mnohými dalšími předměty si studenti oborů Elektronické počítačové systémy a Informatika a management během svého čtyřletého působení na naší škole bezesporu projdou. Dají ale všeobecné nebo odborné vyučovací předměty skutečně vše, co bude mladý dospělý člověk ve svém vstupu do dospělého života potřebovat?

Na tuto otázku si snadno studenti informatických oborů prvního ročníku odpověděli, protože na naši školu přijela dvojice lektorek ze spolku Konsent s připraveným workshopem zaměřeným na tabuizované téma, a to prevenci sexuálního násilí. Kdy jindy se ponořit do takové problematiky než právě v období dospívání, kterým si středoškoláci procházejí?

V rámci různorodých aktivit byly probrány a diskutovány různé aspekty takové problematiky a naši „prváci“ se dozvěděli odpovědi na otázky, na které by se třeba běžně báli zeptat nebo by je to vůbec nenapadlo. Vysvětlili si to hlavní, co vlastně v oblasti sexuality znamená slovo souhlas.

Věříme, že získané informace pomohou těmto mladým dospívajícím lidem k co nejsnazšímu vstupu do „dospělého“ života a v neposlední řadě zpestří paletu kompetencí, které na střední škole získají.

Události

Žádné události

Novinky e-mailem

Přihlaste se k zasílání novinek nebo informací o přijímacím řízení.

Přihlásit se

Kontaktujte nás