Novinky - Blog

úterý, 14 květen 2024 08:51

Zkušenosti v krajském kole SOČ 2024

Po více jak roce vývoje jsme projekt „Model Autonomního mobilního robota s integrací do skladového systému StiSystema“ vytvořený Alešem Obrem, Jakubem Kosinkou a Mikem Rotterem přihlásili do soutěže SOČ.

Středoškolské odborné činnosti se po celé republice účastní stovky studentů v osmnácti různých oborových kategoriích. Jedná se o výzvu, která má přilákat nadějné jedince a posunout jejich znalosti kupředu. Stejně jako každý rok se i letos studenti naší školy rozhodli tuto výzvu přijmout a vytvořili ambiciózní projekt rozvíjející téma logistiky a efektivity. Jedná se o sesterský projekt skladového systému StiSystema, který se na soutěž SOČ podíval již minulý rok.

car 001 car 002

Projekt vznikal jako obvykle na kroužku mechatroniky, kde se i další studenti pomocí svých projektů dále rozvíjejí. Našim soutěžícím se podařilo získat krásné první místo v okresním kole a postoupit do kola krajského.

Bohužel se porota v Hradci Králové rozhodla dát přednost hradeckým studentům a vyhnout se tak kritice místních. Naši studenti si však udrželi svoji čest i navzdory diskutabilnímu chování předsedy poroty během obhajoby. Neodjížděli tedy s prázdnou ‑ nabrali spoustu důležitých životních zkušeností.

Události

Žádné události

Novinky e-mailem

Přihlaste se k zasílání novinek nebo informací o přijímacím řízení.

Přihlásit se

Kontaktujte nás