Novinky - Blog

středa, 09 listopad 2022 13:05

Logická olympiáda 2022 – z deseti zúčastněných tři krajští semifinalisté

Celkem se v kategorií Kategorie C (studenti středních škol) do soutěže zapojilo 17.661 řešitelů, z toho v Královehradeckém kraji 878, z naší školy 3.

V obrovské konkurenci se hned tři naši žáci probojovali do krajského kola, kam postupovalo jen 10 % nejlepších – všichni se vešli do prvních 4 %. Jmenovitě jde o Pavla Kotka z 2. ročníku a Davida Hůlka z 1. ročníku oboru Elektronické počítačové systémy a Vojtěcha Kotyka z 2. ročníku oboru Informatika a management.

Podotýkám, že i ostatní naši žáci si vedli velice dobře, pět z nich nechalo za sebou 87-68 % konkurentů, jen dva z našich zůstali v dolní polovině pole, z toho jeden o 0,74 %.

Z krajského kola, bohužel, již nikdo dál nepostoupil. David Hůlek byl sice v první polovině, ale bodový zisk nestačil. Pavel Kotek, který od nás postoupil z nejvyšší příčky, se krajského kola neúčastnil.

Všem děkuji za účast. Z výsledků mám upřímnou radost. Tak zase za rok.

Tomáš Vaněk – koordinátor základního kola za SPŠ Trutnov