středa, 25 říjen 2017 13:34

Zvítězili jsme v okresním kole ve fotbalu 2017/2018

Napsal(a)
Z turnaje Z turnaje Mgr. Jaroslav Mareš

Dne 17. října 2017 jsme na stadionu FK Trutnov vybojovali po delší době 1. místo v okresním kole ve fotbalu středních škol „O Pohár Josefa Masopusta“ a tím postup do krajského kola.

Turnaje se zúčastnilo 8 nejlepších týmů z našeho okresu. Jako loňští finalisté jsme byli nasazeni do skupiny B, kterou jsme s přehledem vyhráli. Sebevědomí nám dodal už první zápas s SOU Volanovská Trutnov, kdy naši hráči soupeři v podstatě nepůjčili míč. Výsledek 4:0 určili střelci branek Kalhous, Macek, Piskor a Těžký.

I druhý zápas s Malými Svatoňovicemi jsme vyhráli s přehledem 3:0 (opět Macek, Kalhous, Těžký).

O vítězi skupiny rozhodoval zápas s OA Ttutnov, který si naši hráči výborně takticky pohlídali s výsledkem 0:0.

V semifinále nás tak čekal druhý tým ze skupiny A - SŠIS Dvůr Králové nad Labem. Opět se dokázal prosadit náš nejlepší střelec Kalhous a to hned dvakrát.

Přesto, že jsme ve finále čekali nasazený tým skupiny A - loňské vítěze z Gymnázia Trutnov, čekala nás opět trutnovská „obchodka“. Zápas se pro nás vůbec nevyvíjel dobře, dostali jsme první gól a přesto, že náš střelec Kalhous záhy vyrovnal, další branka už nepadla. Následovaly penalty, v kterých se naši hráči ani jednou nemýlili a gólman Hofírek dokázal soupeři jednu chytit.

Na tomto úspěchu se podílelo všech 16 hráčů:

 • Jan Brádler
 • Václav Dvořák
 • Martin Fidranský
 • Matěj Hofírek
 • Dominik Hrnčíř
 • Jan Hrnčíř
 • Matěj Kalhous
 • Jakub Kováč
 • Miroslav Macek
 • Zdeněk Mudroch
 • Karel Piskor
 • Adam Říha
 • Jiří Stefanidis
 • Pavel Středa
 • Josef Těžký
 • Matěj Tišler