Novinky - Blog

středa, 21 prosinec 2016 08:25

Výsledky základní skupiny fotbalového turnaje SPŠ Trutnov 2016/2017

Z turnaje Z turnaje

16. prosince 2016 byly sehrány zápasy základní skupiny fotbalového turnaje „O pohár ředitele SPŠ Trutnov“ pro školní rok 2016/2017.

Je tomu již 14 let, co založili pedagogové ze sekce tělesné výchovy při Střední průmyslové škole Trutnov, Školní 101, tradici v podobě mezitřídního turnaje v sálové kopané. Tento turnaj zaštiťuje od prvního ročníku svým jménem pan ředitel školy Ing. Vladislav Sauer. Jeho podpora nás velice těší a pomáhá tuto logisticky náročnou akci připravit a ke spokojenosti všech zúčastněných uspořádat. Vždyť se na ní aktivně podílí na 170 sportovců ze všech našich tříd. Za ty roky turnaj získal na popularitě, třídní kolektivy se na něho hodně těší a chtějí se představit v tom nejlepším světle.

Turnaj byl zahájen fotbalovými zápasy v základních skupinách a přihlásilo se celkem 22 týmů, které byli losem rozděleni do osmi herních skupin. Osvědčil se barážový systém, kde vítěz skupiny A se utkal s druhým ze skupiny B atd., takže i přes zaváhání v jednom z úvodních zápasů, bylo možné z baráže dále postoupit. V některých zápasech bylo rozhodnuto až v prodloužení.

Celkem bylo sehráno 28 napínavých utkání, během kterých bylo vstřeleno 67 branek. Do hry zasáhly postupně všechny týmy, hráči dle časového rozpisu postupně přicházeli a odcházeli, protože prostory v tělocvičně i v šatnách byly omezené. Možnost bojovat o pohár si zajistilo po základní části celkem 8 nejlepších týmů, které budou rozděleny do dvou semifinálových skupin, a následně turnaj vyvrcholí ve velkém finále.

Postup si zajistilo těchto 8 tříd:

1. B, 1. C, 1. ST, 2. C, 2. S, 3. IT, 4. ST a 4. ITS

Finálový turnaj se uskuteční ve středu 1. února 2017 opět ve sportovní hale ZŠ R. Frimla v Trutnově.