Novinky - Blog

čtvrtek, 19 říjen 2023 09:18

Skvělé 5. místo v atletickém poháru v republice 2023/2024

Napsal(a)

Ve středu 11. 10. 2023 naši borci v Břeclavi na republikovém finále Středoškolského poháru v atletice bodovým rekordem v historii naší školy vybojovali skvělé 5. místo.

Finále se zúčastnilo 17 týmů chlapců středních škol a 16 týmů dívek. Jen připomenu, že se jedná o soutěž družstev, které tvoří maximálně 12 žáků a kde každý výkon je ohodnocený body dle tabulek.

Počasí atletice přálo, a proto bylo k vidění mnoho parádních výkonů. Ve skvělé konkurenci se blýskli Marek Matěják ve skoku dalekém (6,78 m), ve kterém obsadil v nabité startovní listině druhé místo, a stejně tak i Pavel Melichar (4:12.12 min.) a Lukáš Bouček (4:17,93 min.), kteří si na trati 1 500 m udělali skvělé osobní rekordy. Za zmínku stojí i výkon Michala Šrejbra v běhu na 400 m, kdy v čase 51,01 s doběhl na kvalitním 4. místě.

Všichni borci makali naplno až do konce a po zásluze poprvé v historii školy skončili na celkovém 5. místě v novém rekordu školy 9 215 bodů.