středa, 07 říjen 2015 09:07

Průmyslováci se stali okresními přeborníky v přespolním běhu 2015/2016

Napsal(a)
Družstvo přespolních běžců SPŠ Trutnov Družstvo přespolních běžců SPŠ Trutnov

První říjnový den 2015 na Trutnovské Paradráze naše družstvo s přehledem vybojovalo titul přeborníků okresu a postup do krajského kola.

Každá škola mohla do závodu nominovat jedno šestičlenné družstvo ve vypsané kategorii. Do soutěže družstev bodovali čtyři nejrychlejší závodníci. Družstvo Střední průmyslové školy, Trutnov, Školní 101 závodilo v kategorii VIB., ve které bylo prezentováno 5 týmů. Věkové omezení nás donutilo nominovat závodníky pouze z prvních a druhých ročníků. Na chlapce čekal 1,5 kilometru dlouhý okruh, který absolvovali závodníci celkem 3krát. Již po absolvování prvního okruhu se na čele startovního pole usadilo trio běžců v modrých dresech s logem naší školy. Ti si kontrolovali celou trať s dostatečným náskokem a v cílové rovince si to rozdali o vítězství. Čtvrtý bodující člen do soutěže družstev obsadil výborné osmé místo.

V konečném zúčtování obsadil náš tým zasloužené první místo a získal titul přeborníků okresu v přespolním běhu pro školní rok 2015/2016. V soutěži jednotlivců potvrdili výbornou formu Lebloch, Ophof a Korbelář, kteří se podělili o místa na stupních vítězů. První místo v okresním kole opravňuje družstvo průmyslovky bojovat na krajském kole o postup na republikové finále, které se uskuteční v pátek 9. října 2015 v Nové Pace.

Poděkování patří celému družstvu za příkladnou reprezentaci školy i předvedené sportovní výkony. Akci finančně podpořil Školní sportovní klub Sprint při SPŠ Trutnov.

Trenérskou, pedagogickou a logistickou činnost zajistil Milan Rejmont.

Reprezentace SPŠ Trutnov

  • Lebloch Jan, 13:49 (1. místo)
  • Ophof Mike, 13:52,2 (2. místo)
  • 3. Korbelář Jaroslav, 13:52,6 (3. místo)
  • 8. Tišler Matěj, 15:13 (8. místo)
  • 14. Rychlík Martin, 16:47 (14. místo)
  • 17. Plecháč Michal, 17:14 (17. místo)

Pořadí družstev

  1. SPŠ Trutnov, 14 bodů
  2. Gymnázium Trutnov, 26 bodů
  3. Gymnázium Vrchlabí, 62 bodů
  4. BPA Malé Svatoňovice, 68 bodů