pondělí, 30 květen 2016 12:10

Žákům ZŠ V Domcích jsme předvedli školu a roboty

Napsal(a)
Při prezentaci Při prezentaci

Dne 26. května jsme se zúčastnili akce Základní školy V Domcích nazvané „Den bezpečnosti“, určené pro žáky 6. až 9. tříd.

V rámci této akce představili ředitel naší školy ing. Vladislav Sauer a zástupce ředitele pro praktické vyučování Jan Kafka žákům možnosti studia na naší škole a seznámili je s široce rozvinutými volnočasovými aktivitami ve škole.

Pro žáky byla dále připravena expozice robotů a dalších exponátů v rámci projektů, které byli zkonstruovány v různých kroužcích jako např. v kroužku robotiky, mechatroniky nebo v kroužku programování pod vedením učitele Bc. Jakuba Šenkýře. Žáci měli možnost si sami všechny roboty vyzkoušet a zadávat jim povely. Jedním z nejvíce obdivovaných exponátů, byla „Výrobní linka pro kostky domina”, kterou předvedl bývalý absolvent naší školy Patrik Šimůnek. S linkou se probojoval až do celostátního kola Středoškolské odborné činnosti, kde se umístil na pěkném 13. místě.