pondělí, 17 červenec 2017 08:39

Závěr prvního ročníku „itéčka“ ve znamení třídních akcí

Napsal(a)
Žáci 1. IT Žáci 1. IT Ing. Marek Šváb

Poslední dny školního roku byly pro žáky prvního ročníku oboru Informační technologie a management vyplněny několika společnými událostmi.

Ve dnech 19. a 20. června jsme navštívili část východních Krkonoš. V Horních Albeřicích jsme si užili příjemné letní počasí, podnikli malý výšlap na Pohraniční hřeben a vyzkoušeli sjezdovku v areálu Penzionu U Dána, kde jsme bydleli. Nespletl jsem se, sjezdovka se totiž dala použít i v létě, místo lyží jsme se svezli na horských kárách.

Po návratu z výletu ještě následoval závěr klasifikace, abychom v následující týden v úterý vyrazili do Hradce Králové. V regionálním studiu Českého rozhlasu jsme si prohlédli vysílací pracoviště a vyslechli zasvěcený výklad o historii a současnosti rozhlasového vysílání u nás. S ohledem na obor, který žáci studují, nechyběl důraz na technickou stránku vysílání, která se opírá o využití informačních technologií.

Středa 28. června byla ve znamení vlastivědně historické exkurze do Prahy, během které jsme navštívili letecké muzeum ve Kbelích, Vojenský historický ústav na Žižkově a také kryptu kostela Cyrila a Metoděje. Zde jsme si připomněli hrdinství českých parašutistů, kteří provedli v roce 1942 atentát na Heydricha a právě v kryptě tohoto chrámu položili své životy.

Jsem rád, že se všechny akce prvního „itéčka“ vydařily a byly tak pěkným závěrem školního roku, který definitivně skončil pátečním předáním vysvědčením a rozjezdem na prázdniny.