středa, 27 červen 2018 13:13

Vydali jsme se na Ještěd

Napsal(a)
Z výletu... Z výletu... R. Maršálová

Téma třídního výletu je předmětem diskuze ke konci školního roku v každé třídě. U nás to tentokrát byla bez dlouhého diskutování jednomyslná volba Liberec a Ještěd. Termín 19.–21. června 2018.

Příjemné a cenově dostupné ubytování v autokempu ve Starých Pavlovicích na okraji Liberce tvořilo dobrou základnu pro celý výlet. Program si vytvořili žáci sami během projektu při vyučovacích hodinách ICT, vykalkulovali výši zálohy, spolu vše prodiskutovali a tak se dá říct, že jako žáci 3. ročníku oboru Informační technologie a management si to dobře „logisticky zmanažerovali“. Role tzv. kouče připadla tedy třídní učitelce.

První den jsme upřímně řečeno vyrazili rovnou z vlaku na Ještěd. Vlak, tramvaj, lanovka. Někteří pěšky bez lanovky. To byl teprve začátek, následovala pěší cesta do kempu, odhadem i s výšlapem na Ještěd to dělalo cca 20 km. Pro celou skupinu se stali oporou ti, kteří vedli za pomoci navigace v mobilu. Večeře ze supermarketu a ochlazení v bazénu nám všem byla vysněnou odměnou.

Druhý den už nečekala žádná túra, ale návštěva zoologické zahrady v Liberci, nejstarší zoo v ČR, s pověstnými nádhernými bílými tygry. Ten den bylo tropické vedro kolem 30 stupňů, a tak si každý do úseku osobního volna odpoledne zařadil něco osvěžujícího – někteří si dali sushi, jiní IQLandii, někteří šli do kina na vysněný film. Vše hlavně v chládku, liberecké ulice totiž byly žhavě rozpálené.

Navečer v kempu čekalo na všechny „tajné poslání“ – orientační běh s mapou a zašifrovanými úkoly. Odměny a potlesk čekaly na všechny, kteří se vrátili a vyřešili. Do noci se pak povídalo o ledasčem. Na poslední den čekalo „lážoplážo“ u chatek a bazénu. To jsme ještě nevěděli, že dobrodružství si vybereme odpoledne.

Po našem odjezdu z Liberce přišly bouřky a my jsme v Semilech čekali zhruba hodinu na odklizení popadaných stromů na trati. Ve Staré Pace pak další hodinu na navazující spoj, který měl opět zpoždění. Takže se nám výlet v závěru prodloužil téměř o tři hodiny. Není to fajn?

Možná že to byl poslední výlet naší třídy, do 4. ročníku jsme postoupili všichni a tam už budou jiné starosti.

Poděkovat bychom chtěli Nadačnímu fondu školy za finanční příspěvek 1.500 Kč na vstup do zoo a Renatě a Kubovi za velký podíl na přípravách a organizaci výletu.