Novinky - Blog

čtvrtek, 08 červen 2023 10:33

Sportovní kurz na Zvičině – letos již podruhé!

Cyklistika, pěší turistika, teambuilding, střelba, sportovní hry, orientační běh, kruhy, logika, deskovky, tematické večery a k tomu všemu skvělé počasí s parádním ubytováním. Co dodat? Třídy 2. IT a 2. EP se právě vrátily z velice vydařeného kurzu!

Všechno to začalo v pondělí 29. 5. 2023 ráno v Trutnově na autobusovém nádraží. Rozdělili jsme se na tři party: cyklo, pěší a zásobovací část. Během dopoledne všichni v pořádku dorazili do místa ubytování, Hotelu pod Zvičinou. Mohlo se tedy dle plánu začít společným obědem. Po jídle následoval skromný pěší výlet na vrchol Zvičiny s úchvatným výhledem do všech stran. Navečer byla pro žáky připravena střelba z luku a vzduchovek.

Druhý den jsme všichni vyrazili směrem na Pecku, jedni na kole, druzí si nejprve užili krasojízdu vlakem k větrnému mlýnu do Borovnice a odtud dále po svých do Pecky. Městys Pecka má údajně nejlepší zmrzlinu široko daleko, bodejť by ne, když ji před Vámi namelou ze 100% ovoce a bez chemikálií! Po perfektním kulinářském zážitku nezbývalo než navštívit stejnojmenný hrad, který je zdejší dominantou. Tady nahoře se jen potvrdilo, kdo nebyl na hradě jakoby do Pecky ani nezavítal. Přiblížení ke Zvičině a následný přesun k ubytování byl doprovázen svěžestí rozkvetlých luk s prvním letním sluncem v zádech. Tečku za perfektním dnem udělal večer na téma deskových her.

Den třetí bývá krizový… Ale rozhodně ne pro nás! Pro žáky byl připraven kurzovní víceboj s disciplínami, kde měl možnost zazářit opravdu každý. V první části dne všichni soutěžili v orientačním běhu, týmové střelbě, chození po kobercích, kolo-šnekovi a logických úlohách. Později odpoledne naše dvě třídy navzájem zápolili v bojovce Vlajka, která byla diskutována ještě dlouho po dohrání! Následný večer byl tentokrát filmový (dokumentární).

Předposlední den byl obdobně organizovaný jako úterý, s tím, že se jelo na Hospitál Kuks, dle různých žebříčků jednu z nejkrásnějších památek u nás. Překrásná zámecká zahrada, sochařský um, barokní atmosféra… A to je řeč pouze o pravém břehu tohoto kousku malebného labského údolí. Respektive dvouhodinový rozchod byl na tomto místě velice krátký. Stejně tak jako Labe v Kuksu náš kurz dále plynul… I poslední večer měl svoje téma, po večeři jsme si udělali hlad na opékání buřtů, někteří tenisem, jiní gymnastikou na zavěšených kruzích. Posezení u ohně bylo velice zábavné.

Poslední den byl věnován pouze formálním záležitostem a přesunu domů.

Poděkování patří:

Studentům druhých ročníků oborů Elektronické počítačové systémy a Informatika a management.Nadačnímu fondu SPŠ Trutnov, Školní 101Všem zúčastněným pedagogům SPŠ Trutnov, Školní 101Personálu Hotelu pod Zvičinou