středa, 31 kvě 2017 09:29

Exkurze žáků ve Strojtexu

Napsal(a)
Z exkurze ve Strojtexu Z exkurze ve Strojtexu Jan Kafka

Dne 30. května 2017 se naši žáci 3. ročníku oboru Nástrojař byli podívat ve firmě Strojtex ve Dvoře Králové nad Labem.

Ve výrobě si prohlédli jak nové obráběcí stroje řízené přes počítač (CNC), tak i klasickou výrobu na konvenčních strojích. Exkurze byla zaměřena hlavně na ukázku obrábění při výrobě ozubených kol, protože toto téma žáci na odborném výcviku právě probírají.

Kromě toho také žáci viděli výrobu na nejmodernější pětiosé frézce, která byla řízena programem TNC 620 HEIDENHAIN. Jelikož tento řídící program CNC center se učí i u nás na škole, bylo to pro naše žáky velice užitečné a u tohoto stroje strávili nejvíce času.

Výrobní program firmy je rozmanitý a zakázky má firma i v zahraničí. Strojtex je letitou společností na našem trhu. Dynamicky se rozvíjí a nabízí uplatnění i pro naše absolventy strojírenství zejména oboru Nástrojař.