O kroužky je mezi elektrikáři velký zájem

O kroužky je mezi elektrikáři velký zájem

Pro velký zájem žáků zahájily svoji činnost hned dva kroužky elektro, určené pro žáky 1. ročníku oboru Elektrikář. Kroužky běží na pracovišti pro praktické vyučování v Mladých Bukách vždy jednou za čtrnáct dní. Do kroužků elektro je zapojeno více než 20 žáků.

Žáci tu pod vedením učitelů odborného výcviku Miroslava Žďárského a Františka Kloučka zhotovují různé praktické věci a pomůcky, například vánoční blikající stromeček s LED diodami, elektronická houkačka, blikačka s LED diodami atd.

Kroužek je velmi dobrou průpravou pro další výuku oboru elektrikář, neboť trošku „předbíhá“ osnovy. Žáci si na něm proniknou do základů elektroniky, osvojí si základní návyky pro práci s elektronickými součástkami, s katalogy součástek, se čtením výkresové dokumentace, se základy pájení s mikropáječkou.

Zobrazit celou fotogalerii

Související články

Elektrikáři v ZOO Praha

Elektrikáři v ZOO Praha

Závěr školního roku na Bokouši

Závěr školního roku na Bokouši

Novinky e-mailem

Přihlaste se k zasílání novinek nebo informací o přijímacím řízení.

Přihlásit se

Kontaktujte nás