Novinky - Blog

pondělí, 08 duben 2024 08:37

Absolventi vyprávěli o svém podnikání

Napsal(a)

K významným aktivitám naší školy patří spolupráce s firmami. Vedle velkých společností se poslední dobou rozvíjí kontakt také s našimi úspěšnými absolventy, kteří se dali na cestu podnikání.

Dva z nich, Michal Glaser a Štěpán Novák (maturovali v oboru Informační technologie a management v roce 2020) založili a provozují společnost NGIT, s.r.o., jejíž aktivity zabírají mnoho činnosti, jejíchž základ načerpali v naší škole.

Ve čtvrtek 21. března oba podnikatelé zavítali mezi žáky třetího ročníku oboru Informatika a management a podělili se s nimi o své zkušenosti z podnikání, jak začínali, co je v podnikání baví, mají-li nějaký volný čas a co všechno je nutné k tomu, aby podnikání bylo úspěšné. Pochopitelně došla také řeč na školu, a tak Michal se Štěpánem odpovídali na to, co jim škola dala, zejména v oblasti odborných předmětů, aby se jim v podnikání dařilo. Jednou z forem spolupráce je nabídnutí možnosti absolvování souvislé praxe pro druháky a třeťáky, což někteří také hned využili.

Je velmi příjemné, když se absolventi vracejí do školy, jsou úspěšní a o své úspěchy se podělí se svými nástupci. Pro současné žáky to je velmi dobrá motivace k tomu, jak být úspěšný nejen ve studiu, ale i v životě.