Vytisknout tuto stránku
středa, 13 květen 2015 15:29

Souvislá praxe žáků SPŠ ve firmách

Napsal(a)
Programování PLS Simatic Programování PLS Simatic

Nedílnou součástí učebních plánů všech oborů zakončených maturitní zkouškou, vyučovaných na SPŠ Trutnov, je souvislá praxe žáků těchto oborů ve spolupracujících firmách.

Všichni žáci druhých a třetích ročníků povinně vykonávají na přelomu května a června dvoutýdenní praxi ve firmách. Při ní mají možnost poznat prostředí firmy, výrobní sortiment, vnitropodnikové vazby, ale třeba i péči o zaměstnance ze strany firmy. Žákům pak tato praxe pomáhá při rozhodování o volbě zaměstnání po ukončení studia. Firmy žáky na tuto praxi berou ochotně, i pro ně je to totiž přínos, mohou si totiž mezi žáky vybírat ty, které by v budoucnu oslovili s nabídkou zaměstnání.

K nejvýznačnějším firmám, kde tradičně bývá našich žáků na praxi umístěno nejvíce, se řadí firmy KASPER KOVO, Siemens NST Trutnov, TYCO Trutnov, Continental Trutnov. Z mimo trutnovských firem potom dochází žáci na praxi třeba do firmy MZ Liberec, provoz Rudník, Stránský & Petržík Bílá Třemešná a dalších.

Žáci se vždy na tuto praxi těší, neboť si na chvíli oddechnou od studijních povinností a zároveň poznají i něco nového, poznají realitu budoucího profesního života.

Související položky (podle značky)