Vytisknout tuto stránku
úterý, 12 prosinec 2017 09:27

Jsme vicemistři okresu ve florbalu 2017/2018

Družstvo SPŠ Trutnov Družstvo SPŠ Trutnov Jaroslav Mareš

Po gólu v poslední minutě finálového zápasu a nevydařených nájezdech jsme skončili na 2. místě.

Okresní kolo ve florbalu se konalo 30. listopadu 2017 v Hostinném a zúčastnilo se ho celkem 8 družstev z Trutnovska. Hrálo se ve skupinách každý s každým 2 x 7 minut. Semifinále a finále 2 x 7 minut.

V prvním zápase ve skupině jsme se rozehrávali a s královédvorským gymnáziem jen remizovali 2:2. Za naše vstřelili branky Jónáš a Weinelt.

Ve druhém zápase s královédvorskou SSIŠ se už ukázal zlepšující se výkon a brankami Jónáše, Vláška a Černého jsme zvítězili 3:1.

Poslední zápas s OA Trutnov rozhodoval o vítězi skupiny a po výborném výkonu skórovali Kaprál, Strnad a Černý. Výsledkem byla naše výhra 3:0 a prvenství ve skupině.

V boji o finále se nám proti Městskému gymnáziu a SOŠ Úpice opět dařilo, uhájili jsme čisté konto a o našem vítězství rozhodli dvě branky Weinelta.

Ve finále nás stejně jako v loňském roce čekal jasný vítěz skupiny „B“ Gymnázium Trutnov který celý turnaj vítězil nad soupeři rozdílem dvou tříd. Přesto Weinelt vstřelil první branku, která však nebyla rozhodčímu uznána. Ani to nás nepoložilo a opět Weineltem jsme vedli. Neskutečný tlak gymplu nakonec naši hráči nevydrželi a v poslední minutě kdy soupeř i odvolal gólmana, bylo vyrovnáno. I tento rok o vítězi a postupujícím do krajského finále rozhodli nájezdy. Přes skvělý výkon gólmana Beneše, soupeř první z nich proměnil a naši naprosto vyčerpaní střelci Jónáš, Vlášek a Weinelt selhali.

Naši hráči podali výkon na hranici svých možností a sportovně musíme uznat, že i když rozhodovaly vteřiny a štěstíčko při nás tentokrát nestálo, opravdu vyhrál lepší tým. Nezbývá než doufat, že příští rok budeme mít trochu více štěstí a opět se putovní pohár vrátí na naší školu.