úterý, 03 leden 2023 13:06

Petr Králík - přes projektového manažera a vedoucího výroby vedoucím svářečské školy

Napsal(a)
Petr Králík s dcerkou Petr Králík s dcerkou

Petr Králík již několik let působí ve firmě KASPER KOVO, kde se přes pozice projektového manažera a vedoucího výroby dostal na současnou pozici vedoucího svářečské školy. Záliba v technice už od dětství přirozeně vedla ke studiu na technické škole. Na SPŠ Trutnov se rozhodl pro studium oboru Elektronických počítačových systémů.

Přestože ve výběru školy hrál roli také krátký dosah k místu bydliště, ani po letech by školu neměnil. Sám s odstupem tvrdí, že co se člověk naučí, je do velké míry dáno tím, kolik se toho naučit chce.

Po úspěšném absolvování studia na SPŠ Trutnov přišla nová výzva v podobě vysokoškolského vzdělání. Přechod ze střední na vysokou však nebylo to jediné s čím se musel vypořádat. Rozhodl se pro změnu oboru a upřednostnil „strojařinu“ před počítačovými systémy. Při studiu na vysoké škole mu nejvíce pomohla dobrá příprava v matematice ze SPŠ Trutnov, za kterou je dodnes vděčný paní učitelce Burlakové. Kdyby mohl zasáhnout do systému školství, zaměřil by studium více na jazyky, které jsou v praxi hojně využívané, a to nejen při komunikaci se zákazníky, ale i při zkoumání a aplikaci nových výrobních technologií ze zahraničí.

Budoucím absolventům by doporučil, aby povolání, které si zvolí, vykonávali poctivě a snažili se mu dát i něco trošku navíc. Důležitá je týmová spolupráce, kdy všichni táhnou za jeden provaz. Společné úsilí je správnou cestou k úspěchu.

Na jeho aktuální práci v KASPER KOVO ho baví řešení nových netradičních zakázek a využívání zajímavých výrobních postupů. Díky modernímu a inovačnímu přístupu firmy si tak nedávno mohl vyzkoušet třeba ruční laserové sváření. Pokud zrovna nepracuje rád tráví čas se svou malou dcerkou, která ho dělá šťastným.